Aktualności
Organizacja Międzyzakładowa nr 58 ZR Wlkp

Dezinformacje, manipulacje

Data publikacji: 3/06/2015

 

Nasz cykl "Dezinformacje, manipulacje" doczekał się następnego odcinka. Tym razem to służby informacyjne ENEA Operator postanowiły wziąć przykład od swoich kolegów i koleżanek z ENEA S.A. W przekazanym komunikacie o rozmowach płacowych, które odbyły się w dniu 2.06.2015 "zapomniały", że Związki Zawodowe wcale nie odrzuciły przedstawionego przez Zarząd ENEA Operator programu tzw. premii efektywnościowej, co więcej gorąco poparły wprowadzenie tego pomysłu w życie

 
 

Sprawa pracowników Hotelu Edison

Data publikacji: 26/05/2015

Zarząd ENEA S.A. podjął już jakiś czas temu decyzję o sprzedaży, skąd inąd bardzo często wykorzystywanego dla potrzeb spółek GK ENEA, Hotelu Edison w Baranowie. Na najbliższy czas zapowiedziana jest finalizacja umowy sprzedaży. Problem w tym, że pracownicy tej spółki nie mają żadnych informacji co do swojej przyszłości.


Wybory Prezydenckie 2015

Data publikacji: 8/05/2015

Związek Zawodowy nie działa w próżni politycznej, jego skuteczność zależy od decyzji polityków aktualnie sprawujących władzę. Tym samym każdy z nas w czasie wyborów przyczynia się do zwiększenia lub zniwelowania skuteczności działań NSZZ Solidarność w obronie naszych interesów. Dlatego właśnie Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" podjęła decyzję o wystosowaniu apelu w sprawie poparcia w najbliższych wyborach Prezydenta RP kandydata Andrzeja Dudy.


Rozmowy płacowe w GK ENEA - stan obecny

Data publikacji: 15/04/2015

Odbyła się kolejna tura rozmów płacowych w jednej ze spółek GK ENEA - ENEA Operator Sp. z o.o. ...


Święta Wielkanocne 2015

Data publikacji: 3/04/2015

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla wszystkich naszych członków i sympatyków!

Zamieszczamy także życzenia otrzymane od Katolickiego Stowarzyszenia Energetyków NAZARET.


Rozmowy płacowe - kolejna tura

Data publikacji: 3/04/2015

W dniu 2 kwietnia 2015 odbyła się koleja tura rozmów  z Zarządem ENEA S.A. dotyczących polityki płacowej w roku 2015.


Dezinformacje, manipulacje

Data publikacji: 25/03/2015

 

W najnowszym numerze ENEA News (nr 14/2015) mamy do czynienia z kolejną manipulacją informacyjną. Funkcjonariusz ds. propagandy i dezinformacji zatrudniany przez ENEA S.A. popełnił ciekawą interpretację przebiegu spotkania wiceministra Skarbu Państwa Zdzisława Gawlika z Zarządem ENEA S.A. i przedstawicielami związków zawodowych działających w GK ENEA.


Spotkaliśmy się ze Zdzisławem Gawlikiem, Sekretarzem Stanu w MSP

Data publikacji: 18/03/2015

Zdzisław Gawlik, dotrzymując danego stronie związkowej zobowiązania, odwiedził ENEA S.A. i w dniu 17.03.2015 spotkał się z przedstawicielami działających w GK ENEA związków zawodowych. Spotkanie odbyło się w obecności Prezesa Zarządu ENEA S.A. Krzysztofa Zamasza oraz członków Zarządu Pawła Orlofa oraz Grzegorza Kinelskiego.


Palące problemy społeczne w GK ENEA - kolejne spotkanie

Data publikacji: 12/03/2015

W dniu 12 marca 2015 odbyło się w Baranowie kolejne spotkanie z harmonogramu spotkań, których celem jest rozwiązanie najbardziej palących problemów społecznych narosłych w GK ENEA w ostatnim czasie.

Stronę pracodawców reprezentowali mędzy innymi prezesi: Paweł Orlof (ENEA S.A.), Michał Gramatyka i Katarzyna Mińkowska (ENEA Centrum), Marek Szymankiewicz (ENEA Operator). Po stronie związkowej zasiedli przewodniczący i przedstawiciele wszystkich działających w GK ENEA związków zawodowych.


Preliminarz świadczeń socjalnych, rozmowy płacowe ENEA Operator

Data publikacji: 11/03/2015

W dniu dzisiejszym (11.03.2015) odbyło się spotkanie w sprawie uzgodnienia Preliminarza świadczeń socjalnych dla wspólnej działalności socjalnej w GK ENEA.

Odbyły się także rozmowy na temat polityki płacowej w ENEA Operator, jak też omówiono parę zagadnień bieżących w naszej spółce dystrybucyjnej. 


Interpretacje ZUZP, sprawy płacowe w ENEA S.A.

Data publikacji: 11/03/2015

Dziś odbyło się drugie spotkanie z Zarządem ENEA S.A. w sprawie dokonania interpretacji ZUZP ENEA. Jest to element harmonogramu spotkań, które mają na celu rozwiązanie napięć społecznych powstałych w spółkach GK ENEA w wyniku niektórych działań zarządów spółek grupy.

Także w dniu dzisiejszym odbyliśmy następną turę rozmów na temat polityki płacowej wENEA S.A. na rok 2015.


Źle się dzieje na Pomorzu Zachodnim

Data publikacji: 20/02/2015

Źle się dzieje na północnym zachodzie Polski. Proces wygaszania zakładów pracy miał tam swój szczyt jeszcze w czasach, gdy to określenie nie było jeszcze tak modne, jak dzięki naszej obecnej Pani Premier jest dziś. Traktowanie tego regionu wygląda tak, jakby ktoś chciał go wepchnąć w objęcia państwa niemieckiego. A jest to też teren działania naszej GK ENEA.


Kolejna ważna dla pracowników GK ENEA spółka zagrożona

Data publikacji: 20/02/2015

Podczas gdy jesteśmy mamieni pozoracją dialogu społecznego zagrożone jest istnienie kolejnej ważnej dna pracowników GK ENEA spółki. Poprzez politykę wprowadzaną przez ENEA S.A. na podstawie wątpliwej jakości opinii prawnych tworzonych w wątpliwych intencjach należący do GK ENEA Szpital Uzdrowiskowy ENERGETYK kierowany jest ku upadkowi.


Manipulacje i dezinformacje

Data publikacji: 17/02/2015

 

Nie jest niczym odkrywczym stwierdzenie, że aby podejmować prawidłowe decyzje należy mieć prawidłową informację, a jednym ze skutecznych sposobów osiągania celów jest wprowadzenie audytorium w błąd poprzez podanie zmanipulowanej lub niepełnej informacji. Wiedzą o tym także służby informacyjne ENEA i nie cofają się przed użyciem takich metod.


Wsparcie Prezydenta Poznania

Data publikacji: 13/02/2015

Podziękowaliśmy za reakcję Prezydenta Jacka Jaśkowiaka, który stanął w obronie GK ENEA jako spółki ważnej dla Wielkopolski i innych regionów stanowiących obszar jej działania.


Spotkanie z Prezesem Zarządu ENEA S.A.

Data publikacji: 12/02/2015

W dniu 11.02.2015 odbyło się spotkanie z Prezesem Zarządu Krzysztofem Zamaszem związane z informacjami o ewentualnych planach konsolidacji GK ENEA z Tauron-em.


Prasa o planach połączenia grup ENEA i TAURON.

Data publikacji: 11/02/2015

W Głosie Wielkopolskim pojawił się artykuł na temat planów połączenia Grupy Energetycznej ENEA z grupą Tauron. Artykuł zawiera między innymi wypowiedź naszego przedowniczącego - Piotra Adamskiego.


Rozmowy płacowe

Data publikacji: 10/02/2015

Obecnie, zgodnie z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, w spółkach GK ENEA odbywają się rozmowy dotyczące polityki płacowej w roku 2015.


Kontrola PIP w ENEA Centrum

Data publikacji: 10/02/2015

W jednej ze spółek GK ENEA, ENEA Centrum Sp. z o.o., trwa obecnie kontrola Państwowej Inspekcji Pracy.


Spotkanie z Zarządem ENEA Centrum Sp. z o.o.

Data publikacji: 24/01/2015

W piątek 23.01.2015 przedstawiciele związków zawodowych działających w ENEA Centrum Sp. z o.o. spotkali się z przedstawicielami Pracodawcy.