Poznań

Święty Mikołaj w Górznie

Strona główna » Jawne » Święty Mikołaj w Górznie

Jeden z przedświątecznych poranków w Centrum Rehabilitacji MSWiA w Górznie był wyjątkowy. Do przebywających tu dzieci zawitał we własnej osobie Święty Mikołaj z podarunkami.

Dzieci już wcześniej przygotowywały się do tego spotkania i dla dostojnego gościa wystawiły przepiękne jasełka. Wcieliły się w role Maryi, Józefa, aniołków, diabełków, pasterzy, opowiadały historię dnia narodzenia Jezusa i śpiewały pastorałki. Na ich twarzach malowała się radość i ogromne przejęcie odgrywanymi rolami.

Św. Mikołaj z uwagą i radością obejrzał całe przedstawienie, a po zakończeniu podziękował dzieciom za tak wspaniały spektakl. Tradycyjnie już odpytał wszystkie dzieci czy aby na pewno były w ciągu ostatniego roku grzeczne, a po zapewnieniu przez nie, że tak, każde otrzymało świąteczny upominek.

Wszystkiemu przyglądali się rodzice i opiekunowie dzieci oraz personel Centrum.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Centrum Rehabilitacji w Górznie prowadzi rehabilitację neurologiczną, ogólnoustrojową, pulmonologiczna dla dzieci także z zaburzeniami wieku rozwojowego, ale też i dorosłych. Centrum leczy i usprawnia pacjentów po udarach, urazach, także kręgosłupa, ze stwardnieniem rozsianym, dziecięcym porażeniem mózgowym, przepuklinami oponowo-rdzeniowymi, zespołami porażennymi, chorobami ukladu oddechowego, wrodzonymi wadami układu nerwowego, zespołami aberracji chromosomów (w tym z zespołem Downa), trwałymi dysfunkcjami aparatu ruchu i wieloma innymi. Opieka i atmosfera w Centrum pozwala pacjentom odzyskiwać i poprawiać sprawność i stan zdrowia, ale też przyjemnie spędzić czas podczas pobytu, a może i na moment zapomnieć o chorobie i leczeniu.

W rolę Świętego Mikołaja, dającego radość i przynoszącego upominki dzieciom w Centrum, wcielił się „niezawodny Pan Marek z Enei” czyli Marek Boiński 🙂

Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Działamy czynnie w Regionach NSZZ Solidarność

Wyjście
Przewiń na górę