
Zbliża się 44. rocznica Solidarności. Prezentujemy program obchodów Dnia Solidarności i Wolności w Regionie Wielkopolska:
Poznań
31 sierpnia (sobota)
godz. 10.00 – Msza św. w kościele oo. Dominikanów
godz. 11.15 – uroczystości przy pomniku Poznańskiego Czerwca 1956 r. – składanie kwiatów
godz. 15.00 XVI Parada Motocyklowa ulicami Poznania. START: Park Jana Pawła II (Łęgi Dębińskie). META: Scout Camp Poznań, ul. Koszalińska 15 Strzeszynek
Leszno
30 sierpnia (piątek)
godz. 10.00 NSZZ „Solidarność” złożenie wiązane i kwiatów pod pomnikiem „LUDZIOM SOLIDARNOŚCI” na skwerze im. Anny Walentynowicz w Lesznie. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy ok. godz. 10.30 przejazd do Lubonii nad „Uroczysko nad stawem”, by w miłej atmosferze i przysłowiowym „co nieco”, świętować i wspominać – po prostu pobyć ze sobą.
Piła
31 sierpnia (sobota)
godz. 9.00 – posiedzenie Rady Oddziału Piła
godz. 12.00 – Rondo Solidarności – podniesienie flagi państwowej na maszt, który zostanie zamontowany 27 sierpnia przy pamiątkowym obelisku.
Odśpiewanie hymnu, złożenie wiązanek, okolicznościowe przemówienia.
/Koszt masztu i zamontowania dzięki inicjatywie i zbiórce społecznej, którą przeprowadziło Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA oraz Region Wielkopolska NSZZ Solidarność Oddział Piła./
godz. 12.30 – bezpośrednio po uroczystościach przejście na plac Powstańców Warszawy przy Bigben Pub gdzie zostanie otwarta wystawa plenerowa udostępniona przez IPN: Tu była Solidarność i Przełom. Sierpień 1980 i Solidarność. Po otwarciu wystawy poczęstunek dla uczestników w Bigben Pub.
Uwaga! Ze względu na otwarcie wystawy i przewidziany poczęstunek dla uczestników, po uroczystościach na Rondzie Solidarności nie odbędzie się cykliczne spotkanie w siedzibie Oddziału. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli inicjatywę zamontowania masztu, na którym od 31 sierpnia będzie powiewała Polska flaga.
Gniezno
30 sierpnia (piątek)
godz. 17.45 – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą pamiątkową w kościele o.o. Franciszkanów.
Jarocin
30 sierpnia (piątek)
godz. 9.00 – Msza Św. w kościele pw. Św. Marcina w Jarocinie. Po Mszy św. złożenie kwiatów pod pomnikiem Solidarności
Września
30 sierpnia (piątek)
godz. 16.00 – spotkanie z organizacjami wrzesińskimi w siedzibie Oddziału „Solidarności” we Wrześni ul. 3 maja 12/1,
godz. 18.00 – Msza św. w intencji ludzi „Solidarności” w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa Męczennika we Wrześni.
Do zobaczenia na uroczystościach.
2 czerwca 2026 r. w Poznaniu odbyło się kolejne spotkanie w trybie rokowań prowadzonych na podstawie art. 241¹ Kodeksu pracy dotyczących Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników ENEA S.A. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich organizacji związkowych biorących udział w rokowaniach: Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Związku Zawodowego …
Szanowni Członkowie i Sympatycy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”! Z całego serca dziękuję Wam za obecność na środowej demonstracji w Warszawie. Składam podziękowania każdej osobie, która wzięła udział w tym wydarzeniu, pokazując, że sprawy pracowników, polskich rodzin i przyszłości naszego kraju nie są jej obojętne. …
W piątek 15 maja w Poznaniu odbyło się zebranie Komisji Podzakładowej Enea Poznań. Zebranie prowadził Przewodniczący Marek Boiński. Przed przystąpieniem do obrad uczczono chwilą ciszy pamięć zmarłego 19 kwietnia Kazimierza Grajcarka, członka Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, wieloletniego (obecnie na emeryturze) Przewodniczącego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki. …
Koleżanki i Koledzy, serdecznie dziękuję wszystkim naszym członkom za ogromne zaangażowanie, mobilizację i aktywny udział w wyborach Członka Zarządu Enei Operator wybieranego przez Pracowników. Dzięki naszej wspólnej pracy, determinacji i solidarności Tomasz Gajek uzyskał silny mandat oraz zwyciężył w tych wyborach. To nasz wspólny sukces …




