Aktualności
Organizacja Międzyzakładowa nr 58 ZR Wlkp

Nie tylko o płacach w Enea Operator

Data publikacji: 28/03/2019

27 marca 2019 roku odbyło się spotkanie, którego ważnym elementem były także negocjacje dotyczące polityki płacowej spółki na rok 2019. Nie był to jednak jedyny ważny temat poruszany na spotkaniu.


Na wieczną wartę odszedł Marek Michalczyk.

Data publikacji: 24/03/2019

 

Dziś rano, po ciężkiej chorobie, odszedł na nas nasz związkowy kolega, członek Rady Nadzorczej Enea Operator sp. z o.o., Marek Michalczyk.

O godz. 11:30 w Kościele Rzymskokatolickim pw. Św. Andrzeja Boboli przy ul. Junikowskiej 48 w Poznaniu odprawiona zostanie msza pogrzebowa za duszę ś.p. Marka.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 2 kwietnia 2019 roku, o godz. 13:10 na cmentarzu Junikowskim.


Rokowania ZUZP Enea Trading - kolejne spotkanie

Data publikacji: 19/03/2019

W Poznaniu w siedzibie Enea Trading, w dniu 15 marca 2019 roku, odbyła się kolejna tura rokowań , których celem jest zawarcie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Enea Trading.


Podpisanie Umowy Społecznej odroczone.

Data publikacji: 18/03/2019

Podczas ostatnich negocjacji w dniu 18 lutego 2019 roku parafowano ostateczną wersję Umowy Społecznej. Uzgodniono jednocześnie, że uroczyste podpisanie Umowy nastąpi dopiero po miesiącu, 18 marca 2019 r.


Kandydaci w wspierani przez nasz wyborach do RN Enea S.A.

Data publikacji: 8/03/2019

W dniu wczorajszym Główna Komisja Wyborcza zatwierdziła listę kandydatów w wyborach członków Rady Nadzorczej Enea S.A. z ramienia pracowników.

14 związków zawodowych z GK Enea utworzyło wspólny Komitet Wyborczy, który zgłosił 3 kandydatów, po jednym z każdego obszaru: jeden z obszaru wydobycia, jeden z obszaru wytwarzania i jeden z obszaru dystrybucji. Każdy z nas będzie mógł oddać trzy głosy, NSZZ "Solidarność" Enea wspiera całą trójkę kandydatów Komitetu.

Przedstawiamy ich sylwetki.


Nie tylko o płacach w Enea Serwis

Data publikacji: 27/02/2019

W siedzibie Enea Serwis w Poznaniu spotkały się strony dialogu społecznego. Głównym tematem spotkania było ustalenie polityki płacowej w Spółce w 2019 r.


Rozmowy płacowe w Enea Oświetlenie

Data publikacji: 27/02/2019

Zarząd Enea Oświetlenie zaprosił stronę społeczną do Szczecina na rozmowy dotyczące ustalenia polityki płacowej w Spółce. Z racji nakładających się na siebie negocjacji płacowych, spotkanie odbyło się na zasadzie telekonferencji. 


O płacach, ZUZP i stabilizacji zatrudnienia w Enea Trading

Data publikacji: 21/02/2019

Po wielu latach walki związków zawodowych o objęcie pracowników spółki Enea Trading Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy otrzymaliśmy pismo o wszczęciu rokowań w tej sprawie z ... inicjatywy pracodawcy.

Mniejsza o ten interesujący zabieg. Ważne, że spotkaliśmy się w końcu z Zarządem między innymi i w tej ważnej sprawie.


Umowa Społeczna -koniec negocjacji

Data publikacji: 19/02/2019

Po tygodniowej przerwie w Poznaniu kontynuowano negocjacje, których celem jest zawarcie nowej Umowy Społecznej. W efekcie ustalony został dokument, który można uznać za końcową wersję Umowy Społecznej dla GK Enea.


Blisko uzgodnienia Preliminarza WDS na rok 2019

Data publikacji: 12/02/2019

W Poznaniu odbyło się kolejne spotkanie w sprawie preliminarza Wspólnej Działalności Socjalnej na rok 2019. Spotkanie burzliwe, ale owocne.


Umowa społeczna - miał być finisz, a była kolejna niespodzianka.

Data publikacji: 12/02/2019

W Poznaniu po tygodniowej przerwie kontynuowano rozmowy, których celem jest zawarcie Porozumienia gwarantującego zachowanie wysokich standardów pracy w GK Enea. Strona pracodawców nie wywiązała się z ustaleń z ostatniego spotkania i nie przesłała wersji dokumentów uwzględniającej uzgodnienia z 4 lutego 2019 r. Spotkanie rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem - negocjatorzy ze strony pracodawcy nie mieli wcześniej czasu się spotkać. Po tej nieprzewidzianej przerwie kolejny raz nas zaskoczono.


Umowa społeczna - kolejne negocjacje.

Data publikacji: 5/02/2019

W Poznaniu kontynuowano negocjacje nowej Umowy Społecznej. Podsumowując wcześniejsze spotkania strona społeczna miała nadzieję na przynajmniej parafowanie uzgodnionych dokumentów. Niestety po raz kolejny strona pracodawców nas zaskoczyła. Niemile zaskoczyła.

Mile zaskoczyła nas za to informacja o ustaleniu terminu wypłaty nagrody rocznej.


Umowa społeczna

Data publikacji: 22/01/2019

W Poznaniu odbyło się kolejne, mamy nadzieję, że już jedno z ostatnich, spotkanie zespołu negocjacyjnego dotyczące Umowy Społecznej w GK Enea.


Obradowała Komisja Międzyzakładowa

Data publikacji: 18/01/2019

W Grodzisku Wielkopolskim na pierwszym w tym roku posiedzeniu spotkali się członkowie Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Enea (KM).

Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa.


Święta Bożego Narodzenia 2018

Data publikacji: 24/12/2018

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Enea
wszystkim swoim członkom oraz sympatykom życzy
spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia !!!

wigilia-boze-narodzenie.jpg


Potrzebna krew dla Marka Michalczyka!!!

Data publikacji: 19/12/2018

Pilnie potrzebna krew dla naszego kolegi Marka Michalczyka!!!

Krew grupy "0 RhD-" ( zero RhD minus ) potrzebną dla Marka można oddać w 

Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu

Ul. Marcelińska 44
60-354 Poznań

Ze wskazaniem MAREK MICHALCZYK SZPITAL Szpitalna 2, 64-600 Oborniki – Oddział chirurgii


Przyszłość Enea Logistyka

Data publikacji: 19/12/2018

W dniu 18 grudnia 2018 roku dosżło do długo wyczekiwanego spotkania w sprawie przyszłości Enea Logistyka. Spotkali się przedstawiciele związków zawodowych działających w spółce z prawie całym Zarządem Enea Operator z Prezesem Andrzejem Kojro na czele oraz członkami Zarządu Enea S.A.: Prezesem Mirosławem Kowalikiem oraz wiceprezesem Zbigniewiem Piętką.


Umowa Społeczna - ciąg dalszy negocjacji

Data publikacji: 11/12/2018

W Poznaniu po dwutygodniowej przerwie kontynuowano rozmowy, których celem jest zawarcie Porozumienia gwarantującego zachowanie wysokich standardów pracy w GK Enea. Na negocjacje strona pracodawców przyszła w mocno okrojonym składzie (natłok innych obowiązków).


Enea Serwis - nie tylko o premii świątecznej

Data publikacji: 7/12/2018

W Poznaniu spotkały się strony dialogu społecznego w spółce Enea Serwis.


Umowa Społeczna i nagroda na Boże Narodzenie.

Data publikacji: 30/11/2018

W czwartek 29 listopada 2018 roku w poznańskiej siedzibie Enea S.A. przy ul. Góreckiej kontynuowano rozmowy, których celem jest zawarcie nowej Umowy Społecznej dla Pracowników Grupy Kapitałowej Enea. Poprosiliśmy też o odniesienie się do pisma Wspólnej Reprezentacji Związkowej wnoszącego o ustalenie wysokości nagrody przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia.