Organizacja Międzyzakładowa nr 58 ZR Wlkp

Spotkaliśmy się w Barlinku

Data publikacji: 17/06/2019

W Barlinku spotkali się Członkowie Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Enea (KM). W spotkaniu uczestniczyli także zaproszeni goście:

• członkowie zarządów:
    • Enea Operator: Tadeusz Dachowski,  oraz nowo wybrany przez pracowników członek zarządu Michał Cebula,
    •  Enea Serwis: Piotr Bogusławski,
  • członkowie Rad Nadzorczych spółek:
    • Enea Operator: Czesław Kolterman,
    • Enea Serwis: Renata Kruber.

Mediacje w Enea Centrum

Data publikacji: 11/06/2019

W Poznaniu  odbyło się pierwsze spotkanie mediacyjne w Enea Centrum. Było to czwarte spotkanie w ramach sporu zbiorowego. Przedmiotem sporu jest żądanie płacowe złożone 29 kwietnia 2019 r.  Podczas rokowań zarząd EC był reprezentowany przez prezesa Sławomira Jankiewicza oraz  i vice prezesa Dariusza Szymczaka.

W Enea Operator bez przełomu

Data publikacji: 8/06/2019

Wielki zawód w Enea S.A.

Data publikacji: 6/06/2019

Dzisiaj (5 czerwca 2019 r.) odbyło się kolejne spotkanie w sporze płacowym z zarządem Enea S.A. Niestety, Pracodawca miał dla nas ofertę właściwie gorszą niż ta, którą zakończyło się ostatnie spotkanie (31 maja 2019 r.).

Pismo do Enea Centrum

Data publikacji: 5/06/2019

Podczas rokowań w trybie sporu zbiorowego na tle płacowym w dniu 4 czerwca 2019 roku pojawił się interesujący wątek podwyżek rozdzielonych wśród wybranych pracowników pomimo wciąż trwającego sporu na tle płacowym i argumentacji Zarządu o słabej kondycji ekonomicznej spółki.

Rokowania w Enea Logistyka

Data publikacji: 5/06/2019

Po rokowaniach w spółce Enea Centrum musieliśmy szybko przemieścić się do siedziby Enea Logistyka aby rozpocząć kolejne negocjacje płacowe.

W Enea Centrum protokół rozbieżności

Data publikacji: 4/06/2019

Dziś, 4 czerwca 2019 roku, odbyły się rokowania w trybie sporu zbiorowego w spółce Enea Centrum. Zarząd spółki twierdzi, że nie stać go na podwyżki dla pracowników.

Kolejna tura rokowań w Enea S.A.

Data publikacji: 1/06/2019

Rokowania w Enea Operator

Data publikacji: 26/05/2019

W Poznaniu kontynuowano rokowania płacowe w Operator sp. z o.o. Było to drugie spotkanie w ramach sporu zbiorowego.

O nieprawidłowościach w Enea S.A.

Data publikacji: 26/05/2019

W Poznaniu spotkały się strony dialogu społecznego w Enea S.A. Tematem spotkania były zasady wynagradzania kadry zrządzającej niezgodne z Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy (ZUZP). Po ponad roku od kontroli Państwowej Inspekcji Pracy zakończonej wystąpieniem o usunięcie nieprawidłowości dotyczących w szczególności niezgodnego z prawem wynagradzania kadry menedżerskiej w ENEA S.A. doszło do spotkania strony społecznej i pracodawcy.

Rozmowy płacowe Enea S.A.

Data publikacji: 23/05/2019

W Poznaniu kontynuowano rokowania płacowe w Enea S.A. Było to drugie spotkanie w ramach sporu zbiorowego.

Negocjacje płacowe w Enea Centrum

Data publikacji: 30/04/2019

Po ponad dwumiesięcznej przerwie kontynuowano negocjacje, których celem jest ustalenie zasad polityki płacowej w Enea Centrum w 2019 r.

O przyszłości i płacach w Enea Logistyka

Data publikacji: 26/04/2019

26 kwietnia 2019 roku w Poznaniu spotkały się strony dialogu społecznego w spółce Enea Logistyka (EL). Na zasadach telekonferencji w spotkaniu uczestniczyli Pracownicy Oddziału Gorzów Wlkp. i Kozienice.

Zarząd Enea Operator - nasz kandydat !

Data publikacji: 26/04/2019

Zbliżają się wybory przedstawiciela załogi Enea Operator w Zarządzie spółki. Jako NSZZ "Solidarność" Enea wiemy już, kogo będziemy popierać. To Michał Cebula.

Rokowania w sporze płacowym w Enea Operator

Data publikacji: 23/04/2019

W Poznaniu odbyły się rokowania w trybie zaistniałego 12 kwietnia 2019 r. sporu zbiorowego w spółce Enea Operator.

Życzenia Świąteczne

Data publikacji: 16/04/2019

Zyczenia_swiateczne_Wielkanoc_2019.jpg

Umowa Społeczna GK Enea podpisana!

Data publikacji: 12/04/2019

Udało się!

Dzisiaj, 12 kwietnia 2019 roku, w Hotelu Edison w Baranowie, odbyło się uroczyste podpisanie dokumentu Umowy Społecznej GK Enea wraz z dokumentami wprowadzającymi jej zapisy do Zakładowych Układów Zbiorowych Pracy obowiązujących w poszczególnych spółkach.

Komisja Międzyzakładowa obradowała w Nowej Soli

Data publikacji: 12/04/2019

W dniach 1-12.04.2019 w Nowej Soli obradowała Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Enea (KM).W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście - członkowie zarządu: Enea Operator - Tadeusz Dachowski, Enea Serwis - Piotr Bogusławski, nasz kandydat do Rady Nadzorczej Enea S.A. -Mariusz Pliszka oraz członek Rady Nadzorczej Enea Serwis Renata Kruber.

Enea S.A. - rozmowy płacowe

Data publikacji: 9/04/2019

W dniu dzisiejszym, 9 kwietnia 2019 roku, odbyły się rozmowy płacowe w Enea S.A.

Dzięki determinacji związków zawodowych udało się!

Data publikacji: 1/04/2019

Dzięki determinacji strony związkowej i stanowczej dezaprobacie przybyłych na spotkanie członków NSZZ "Solidarność" dla postawy Zarządu Enea S.A. w sprawie Umowy Społecznej została ona ostatecznie podpisana, choć nadal nie przez wszystkie spółki.