Organizacja Międzyzakładowa nr 58 ZR Wlkp

KM obradowała w Przyłęsku

Data publikacji: 21/06/2018

7 czerwca 2018 roku obradowała Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Enea.

Enea S.A. - rokowania w sprawie ZUZP

Data publikacji: 14/06/2018

W Poznaniu w siedzibie ESA doszło do spotkania w sprawie zmian w ZUZP dla ESA i spółek zależnych w załączniku nr 1.

Sekcja Kobiet przy KSGiE wybrała władze

Data publikacji: 23/05/2018

sekcja.jpg W dniach od 17-19 maja 2018r. w Ustroniu (górskim) odbyło się spotkanie podsumowujące działalność  Sekcji Kobiet działającej przy Krajowym Sekretariacie Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność.

WZD KSE w Nałęczowie

Data publikacji: 16/05/2018

Nałęczowie 59 Delegatów Krajowej Sekcji Energetyków NSZZ Solidarność (KSE) wybierało władze związkowe na kadencję 2018-2022 r

Nowy Przewodniczący Krajowej Sekcji Energetyki

Data publikacji: 15/05/2018

Członek prezydium naszej Komisji Międzyzakładowej Marek Boiński został właśnie wybrany Przewodniczącym Krajowej Sekcji Energetyki NSZZ "Solidarność"!

Gratulujemy!

Niepewność w Enea Logistyka

Data publikacji: 8/05/2018

Prezydium Komisji Międzyzakładowej w pełnym składzie spotkało się z pracownikami Enea Logistyka.

Spotkanie Solidarności GK Enea

Data publikacji: 8/05/2018

W Daniszewie spotkali się przedstawiciele NSZZ Solidarność  z Grupy Kapitałowej Enea.

Obrady KM NSZZ "Solidarność" Enea

Data publikacji: 27/04/2018

W Niechorzu odbyło się zebranie Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Enea. W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście: członek zarządu Enea Serwis Piotr Bogusławski i członek rady nadzorczej Enea Operator Marek Michalczyk.

Enea Pomiary - finisz rozmów płacowych

Data publikacji: 13/04/2018

Enea Pomiary to jedna z ostatnich spółek, w których nie podpisaliśmy jeszcze uzgodnienia płacowego na rok 2018.

Enea Centrum - spotkanie z Zarządem

Data publikacji: 10/04/2018

Spółka Enea Centrum znana jest z dużej liczby problemów społecznych. Dlatego na spotkaniu z jej Zarządem zawsze jest wiele tematów do omówienia.

Enea Oświetlenie - Regulamin pracy i ZUZP

Data publikacji: 5/04/2018

Spotkaliśmy się z Zarządem Enea Oświetlenie aby porozmawiać o uzgodnieniu nowego Regulaminu Pracy oraz zmian do ZUZP obowiązującego w spółce.

Święta Zmartwychwstania Pańskiego 2018

Data publikacji: 30/03/2018

zyczenia2.jpg

Rozmowy o PPE

Data publikacji: 29/03/2018

W Poznaniu w „Skalarze” odbyło się spotkanie dotyczące aktualizacji zapisów Pracowniczego Programu Emerytalnego (PPE) w GK Enea. Oprócz stron dialogu społecznego w Enea w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firmy AVIVA (prowadzącej PPE w Enea).

Wybraliśmy władze na kadencję 2018-2022!

Data publikacji: 26/03/2018

Nasza Organizacja Międzyzakładowa zakończyła proces wyborczy. W Dymaczewie Nowym spotkali się Delegaci NSZZ Solidarność Enea, organizacji liczącej ponad 3 tysiące członków. Głównym celem zebrania był wybór władz związku na kadencje 2018-2022. Na ogólną liczbę delegatów 65 w zjeździe uczestniczyło 64.

Żegnając odchodzącego na emeryturę naszego wieloletniego przewodniczącego Piotra Adamskiego wybraliśmy jego następcę, którym został Krzysztof Nawrocki. Mamy też nowy skład Komisji Międzyzakładowej, Komisji Rewizyjnej oraz prezydium Komisji Międzyzakładowej.

Międzyzakładowy Zjazd Delegatów

Data publikacji: 21/03/2018

Zbliża się kulminacyjny moment procesu wyborczego w naszej Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Enea. W dniach 22-23 marca 2018 roku Międzyzakładowy Zjazd Delegatów wybierze członków organów wykonawczych, którzy będą sprawować swój mandat do roku 2022. Oznacza to także, że zamknęliśmy proces wyborczy na poziomie organizacji podzakładowych.

Rozmowy płacowe - brakuje już tylko dwóch porozumień!

Data publikacji: 21/03/2018

W dniu dzisiejszym podpisaliśmy kolejne porozumienie płacowe, tym  razem w spółce Enea Serwis!

Regulaminowe demotywowanie w Enea S.A.

Data publikacji: 20/03/2018

Jeszcze w zeszłym roku przesłano nam projekt nowego Regulaminu Premiowania Pracowników Enea S.A. Zgłosiliśmy do niego wiele uwag. Nie zostały uwzględnione. Regulamin został wprowadzony bez naszej zgody i wiele wskazuje na to, że ze złamaniem prawa.

Nie potrzeba nam kolejnej regulacji, ale woli walki z mobbingiem.

Data publikacji: 19/03/2018

W GK Enea funkcjonuje Kodeks Etyki, na bazie którego została powołana Komisja Etyki. Czy ubyło zachowań nieetycznych w GK Enea? Czy powoływanie kolejnej regulacji i następnego ciała zwalczy problem mobbigu, czy stanowić będzie tylko zasłonę dymną dla karygodnych zjawisk z którymi wciąż mamy do czynienia?

Rozkułaczanie w GK Enea

Data publikacji: 20/02/2018

Rozkułaczanie uprawiane pasjami w Rosji Sowieckiej, a po "wyzwoleniu" w roku 1945 także w Polsce, polegało na zniszczeniu wyróżniających się gospodarzy, których maleńkie (np. 6ha ziemi) gospodarstwa prosperowały dobrze tylko dzięki ich zaradności i pracowitości. Celem było pozbawienie wszystkich własności, zapędzenie wszystkich do kołchozów i całkowite od nich uzależnienie.

Gdzie GK Enea, a gdzie zjawisko rozkułaczania? Zapraszamy do lektury.

Rozmowy płacowe w Enea S.A.

Data publikacji: 20/02/2018

W poniedziałek 19 lutego 2018 roku odbyła się kolejna tura rozmów płacowych w Enea S.A. Niestety spotkanie trudno nazwać zadowalającym.