Organizacja Międzyzakładowa nr 58 ZR Wlkp

Druga tura rozmów płacowych

Data publikacji: 25/03/2016

Rozpoczęliśmy cykl drugich spotkań z Zarządami spółek poświęconych sprawom płacowym.

Po pierwszej turze rozmów płacowych

Data publikacji: 2/03/2016

Zakończyliśmy pierwszą turę rozmów płacowych w spółkach GK ENEA objętych działaniem naszej Organizacji Międzyzakładowej. Zamieszczamy krótkie podsumowanie tego etapu negocjacji.

KOD kradnie nasze symbole związkowe!

Data publikacji: 2/03/2016

Inspirowany przez środowiska otwarcie stawiające sobie za cel zniszczenie związków zawodowych w Polsce KOD bezprawnie używa symboliki NSZZ "Solidarność"!

Wybory do Rady Nadzorczej ENEA Oświetlenie Sp. z o.o.

Data publikacji: 15/02/2016

Już 25-go lutego 2016 Pracownicy ENEA Oświetlenie Sp. o.o. będą wybierali swoich przedstawicieli do Rady Nadzorczej. Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarnośc" ENEA postanowiło zachęcić do głosowania na dwóch spośród nich.

Walne Zjazdy Delegatów naszych Organizacji Podzakładowych

Data publikacji: 3/02/2016

Odbywają się Walne Zjazdy Delegatów naszych Organizacji Podzakładowych. Jak do tej pory miały one miejsce na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i Poznania.

Spotkanie z Zarządem ENEA S.A.

Data publikacji: 3/02/2016

W dniu 1 lutego 2016 spotkaliśmy się z częścią nowego Zarządu ENEA S.A.: Mirosławem Kowalikiem, Wiesławem Piosikiem oraz Sławomirem Brzezińskim. Pozostali członkowie nowego Zarządu obejmą swoje funkcje po 15 lutym 2016.

Święta Bożego Narodzenia 2015

Data publikacji: 24/12/2015

17 grudnia 1970 - 45 rocznica tragicznych wydarzeń na wybrzeżu

Data publikacji: 16/12/2015

„Jeśli my zapomnimy o nich, Ty, Boże na niebie zapomnij o Nas”

Ofiary będziemy pamiętać zawsze.
O zbrodniczym charakterze ideologii marksistowskiej będziemy pamiętać zawsze.
Zbrodniarzy nie zapomnimy co najmniej dopóty, dopóki ich zbrodnie nie zostaną rozliczone.
Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Data publikacji: 13/12/2015

Dziś mamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Był to akt wojny wydanej Polakom oraz emanacji ich dążenia do wolności jaką była "Solidarność".

Po spotkaniu z Zarządem ENEA Serwis

Data publikacji: 10/12/2015

W środę 9 grudnia 2015 spotkaliśmy się z Zarządem ENEA Serwis Sp. z o.o. Po tym spotkaniu czujemy się zobowiązani przeprosić za wytypowanie tego Zarządu jako lidera w konkursie na hienę roku. Okazuje się, że po odejściu prezesa Jakuba Stęchłego do głosu doszli ludzie, z którymi możliwa jest rzeczowa wymiana argumentów, a to zawsze daje nadzieję na osiągnięcie konsensusu zadowalającego dla obydwu stron.

Spotkanie organizacji NSZZ "Solidarność" w Przesiece

Data publikacji: 8/12/2015

W dniach 6-8 grudnia w Przesiece miało miejsce ważne spotkanie organizacji związkowych NSZZ "Solidarność" działających w Grupie ENEA.

Zawody na największą Hienę Roku 2015 wśród Zarządów GK ENEA

Data publikacji: 2/12/2015

W GK ENEA obserwujemy swoisty konkurs wśród Zarządów spółek. Dyscyplina, w której odbywa się współzawodnictwo polega na tym, kto bardziej wykorzysta i wykiwa pracowników oraz reprezentujące ich związki zawodowe. Arbitrem i organizatorem tych swoistych zawodów jest oczywiście Zarząd ENEA S.A.

Kolejny program dobrowolnych odejść

Data publikacji: 26/11/2015

Tym razem w spółce ENEA Serwis.

Dialog społeczny w GK ENEA

Data publikacji: 6/11/2015

Od dłuższego już czasu ze strony większości Zarządów GK ENEA mamy do czynienia z lekceważącą pozoracją dialogu społecznego. Ostatnie wydarzenia zbliżają nas do granicy, na której przekroczenie nie wolno już nam pozwolić.

Polacy nie gęsi i swój język mają

Data publikacji: 6/11/2015

Ale niezbyt chyba język ten kochają - takie można odnieść wrażenie patrząc na poczynania zarządzających ENEA Centrum, za których sprawą obca nowomowa wkracza do wszystkich spółek GK ENEA.

Pokaz buty i arogancji

Data publikacji: 5/11/2015

W dniu wczorajszym miało miejsce długo wyczekiwane przez nas spotkanie z Zarządem spółki, w której odnotowujemy obecnie najwięcej sytuacji niepożądanych na linii Pracodawca-Pracownik. Spotkaliśmy się z Zarządem ENEA Centrum Sp. z o.o.

25 października wybieramy nowych posłów i senatorów

Data publikacji: 23/10/2015

Już w najbliższą niedzielę zadecydujemy o kształcie nowych władz Polski. Wiele wskazuje jednak na to, że tym razem stawka jest o wiele większa niż zwykle.

Dzień wspomnienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Data publikacji: 19/10/2015

Dziś rocznica znanej nam daty śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona NSZZ "Solidarność".

Dbamy o wizerunek ENEA

Data publikacji: 18/09/2015

Zależy nam na dobrym wizerunku Pracowników Grupy ENEA oraz na tym, aby pracowali wg jasnych i zrozumiałych dla siebie zasad.

Ujednolicamy Załączniki do ZUZP w ENEA Serwis Sp. z o.o.

Data publikacji: 9/09/2015

Zespół pracujący nad ujednoliceniem Załączników do ZUPZP w spółce ENEA Serwis pomału kończy prace. Przedstawiamy sprawozdanie tego zespołu.