Organizacja Międzyzakładowa nr 58 ZR Wlkp

Palące problemy społeczne w GK ENEA - kolejne spotkanie

Data publikacji: 12/03/2015

W dniu 12 marca 2015 odbyło się w Baranowie kolejne spotkanie z harmonogramu spotkań, których celem jest rozwiązanie najbardziej palących problemów społecznych narosłych w GK ENEA w ostatnim czasie.

Stronę pracodawców reprezentowali mędzy innymi prezesi: Paweł Orlof (ENEA S.A.), Michał Gramatyka i Katarzyna Mińkowska (ENEA Centrum), Marek Szymankiewicz (ENEA Operator). Po stronie związkowej zasiedli przewodniczący i przedstawiciele wszystkich działających w GK ENEA związków zawodowych.

Preliminarz świadczeń socjalnych, rozmowy płacowe ENEA Operator

Data publikacji: 11/03/2015

W dniu dzisiejszym (11.03.2015) odbyło się spotkanie w sprawie uzgodnienia Preliminarza świadczeń socjalnych dla wspólnej działalności socjalnej w GK ENEA.

Odbyły się także rozmowy na temat polityki płacowej w ENEA Operator, jak też omówiono parę zagadnień bieżących w naszej spółce dystrybucyjnej.

Interpretacje ZUZP, sprawy płacowe w ENEA S.A.

Data publikacji: 11/03/2015

Dziś odbyło się drugie spotkanie z Zarządem ENEA S.A. w sprawie dokonania interpretacji ZUZP ENEA. Jest to element harmonogramu spotkań, które mają na celu rozwiązanie napięć społecznych powstałych w spółkach GK ENEA w wyniku niektórych działań zarządów spółek grupy.

Także w dniu dzisiejszym odbyliśmy następną turę rozmów na temat polityki płacowej wENEA S.A. na rok 2015.

Źle się dzieje na Pomorzu Zachodnim

Data publikacji: 20/02/2015

Źle się dzieje na północnym zachodzie Polski. Proces wygaszania zakładów pracy miał tam swój szczyt jeszcze w czasach, gdy to określenie nie było jeszcze tak modne, jak dzięki naszej obecnej Pani Premier jest dziś. Traktowanie tego regionu wygląda tak, jakby ktoś chciał go wepchnąć w objęcia państwa niemieckiego. A jest to też teren działania naszej GK ENEA.

Kolejna ważna dla pracowników GK ENEA spółka zagrożona

Data publikacji: 20/02/2015

Podczas gdy jesteśmy mamieni pozoracją dialogu społecznego zagrożone jest istnienie kolejnej ważnej dna pracowników GK ENEA spółki. Poprzez politykę wprowadzaną przez ENEA S.A. na podstawie wątpliwej jakości opinii prawnych tworzonych w wątpliwych intencjach należący do GK ENEA Szpital Uzdrowiskowy ENERGETYK kierowany jest ku upadkowi.

Manipulacje i dezinformacje

Data publikacji: 17/02/2015

Nie jest niczym odkrywczym stwierdzenie, że aby podejmować prawidłowe decyzje należy mieć prawidłową informację, a jednym ze skutecznych sposobów osiągania celów jest wprowadzenie audytorium w błąd poprzez podanie zmanipulowanej lub niepełnej informacji. Wiedzą o tym także służby informacyjne ENEA i nie cofają się przed użyciem takich metod.

Wsparcie Prezydenta Poznania

Data publikacji: 13/02/2015

Podziękowaliśmy za reakcję Prezydenta Jacka Jaśkowiaka, który stanął w obronie GK ENEA jako spółki ważnej dla Wielkopolski i innych regionów stanowiących obszar jej działania.

Spotkanie z Prezesem Zarządu ENEA S.A.

Data publikacji: 12/02/2015

W dniu 11.02.2015 odbyło się spotkanie z Prezesem Zarządu Krzysztofem Zamaszem związane z informacjami o ewentualnych planach konsolidacji GK ENEA z Tauron-em.

Prasa o planach połączenia grup ENEA i TAURON.

Data publikacji: 11/02/2015

W Głosie Wielkopolskim pojawił się artykuł na temat planów połączenia Grupy Energetycznej ENEA z grupą Tauron. Artykuł zawiera między innymi wypowiedź naszego przedowniczącego - Piotra Adamskiego.

Rozmowy płacowe

Data publikacji: 10/02/2015

Obecnie, zgodnie z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, w spółkach GK ENEA odbywają się rozmowy dotyczące polityki płacowej w roku 2015.

Kontrola PIP w ENEA Centrum

Data publikacji: 10/02/2015

W jednej ze spółek GK ENEA, ENEA Centrum Sp. z o.o., trwa obecnie kontrola Państwowej Inspekcji Pracy.

Spotkanie z Zarządem ENEA Centrum Sp. z o.o.

Data publikacji: 24/01/2015

W piątek 23.01.2015 przedstawiciele związków zawodowych działających w ENEA Centrum Sp. z o.o. spotkali się z przedstawicielami Pracodawcy.

Spotkanie związków zawodowych GK ENEA

Data publikacji: 23/01/2015

Image Not Found.

W dniu 22.01.2015 uczestniczyliśmy w spotkaniu wszystkich związków zawodowych działających w GK ENEA.

Pogotowie strajkowe trwa.

Data publikacji: 20/01/2015

Liderzy NSZZ “Solidarność”, Forum ZZ i OPZZ spotkali się dziś w Katowicach, gdzie wspólnie zdecydowali, że pogotowie strajkowe ogłoszone w wyniku działań rządu wobec śląskich kopalń nie zostanie zawieszone.

Zebranie Prezydium Komisji Międzyzakładowej

Data publikacji: 19/01/2015

W dniu 19.01.2015 zebrało się prezydium naszej Komisji Międzyzakładowej.

Protesty górników

Data publikacji: 24/10/2014

Nasza Organizajca Międzyzakładowa wyraziła swoje poparcie dla protestów górników, którzy walczą o godny byt wielu tysięcy rodzin na Śląsku.

Uroczystości rocznicowe w Szczecinie

Data publikacji: 14/07/2014

Przedstawiciele naszej Organizacji Międzyzakładowej 17 grudnia 2015 uczestniczyli w obchodach upamiętniających wydarzenia z grudnia 1970 roku,