Organizacja Międzyzakładowa nr 58 ZR Wlkp

Pokaz buty i arogancji

Data publikacji: 5/11/2015

W dniu wczorajszym miało miejsce długo wyczekiwane przez nas spotkanie z Zarządem spółki, w której odnotowujemy obecnie najwięcej sytuacji niepożądanych na linii Pracodawca-Pracownik. Spotkaliśmy się z Zarządem ENEA Centrum Sp. z o.o.

25 października wybieramy nowych posłów i senatorów

Data publikacji: 23/10/2015

Już w najbliższą niedzielę zadecydujemy o kształcie nowych władz Polski. Wiele wskazuje jednak na to, że tym razem stawka jest o wiele większa niż zwykle.

Dzień wspomnienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Data publikacji: 19/10/2015

Dziś rocznica znanej nam daty śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona NSZZ "Solidarność".

Dbamy o wizerunek ENEA

Data publikacji: 18/09/2015

Zależy nam na dobrym wizerunku Pracowników Grupy ENEA oraz na tym, aby pracowali wg jasnych i zrozumiałych dla siebie zasad.

Ujednolicamy Załączniki do ZUZP w ENEA Serwis Sp. z o.o.

Data publikacji: 9/09/2015

Zespół pracujący nad ujednoliceniem Załączników do ZUPZP w spółce ENEA Serwis pomału kończy prace. Przedstawiamy sprawozdanie tego zespołu.

Konferencja Prasowa Piotra Dudy - 13 kłamstw Newsweeka

Data publikacji: 8/09/2015

W ostatnim czasie mamy do czynienia z ostrym atakiem propagandowym wymierzonym w osobę Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotra Dudę. Mają one oczywiście na celu osłabienie zaufania do całej naszej organizacji, która ma odwagę mówić prawdę rządzącym o popełnianych przez nich błędach.

Manifestacja pod Senatem

Data publikacji: 31/08/2015

Na posiedzeniu 4 września senatorowie rozpatrzą postanowienie prezydenta Andrzeja Dudy ws. referendum. Referendum, w którym mają być zadane pytania ważne dla naszego związku zawodowego i dla Polski.

Solidarność pokoleń

Data publikacji: 31/08/2015

W minioną sobotę odbył się w Gdańsku, na terenach po historycznej Stoczni Gdańskiej festyn rodzinny z okazji 35. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” pod hasłem "Solidarność Pokoleń".

Zaczęło się od manifestacji pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Między innymi przemawiał tam Przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda.

Zakończone spory

Data publikacji: 26/08/2015

Dziś zostały podpisane porozumienia kończące spory płacowe w dwóch spółkach GK ENEA - ENEA Serwis oraz ENEA Logistyka.

Spór w ENEA Serwis Sp. z o.o.

Data publikacji: 16/07/2015

W jednej z ważnych spółek GK ENEA reprezentujące załogę związki zawodowe ponownie nie mogły dziś znaleźć nici porozumienia z jej Zarządem w sprawie podwyżek płac. W efekcie spór nieubłąganie wchodzi w fazę mediacji.

ENEA S.A. likwiduje biuro

Data publikacji: 16/07/2015

W efekcie ciągłej restrukturyzacji w ENEA S.A. zostało zlikwidowane jedno z biur. W wyniku tej operacji zagrożone zostały miejsca pracy osób objętych gwarancjami zatrudnienia.

Wspólnie w obronie Wartości GK ENEA

Data publikacji: 9/06/2015

Prezes ENEA S.A. Krzysztof Zamasz ogłosił rok 2015 Rokiem Wartości w GK ENEA. Dlatego nie przypuszczaliśmy nawet, że wobec działań osób zarządzających ENEA Centrum Sp. z o.o. będziemy zmuszeni bronić zapisów Kodeksu Wartości GK ENEA.

Mały sukces

Data publikacji: 3/06/2015

Rozmowy płacowe w ENEA S.A. zostały zakończone zawarciem kompromisowego uzgodnienia płacowego przewidującego podwyżkę płacy zasadniczej dla pracowników od czerwca 2015.

Liczymy na zawarcie podobnych uzgodnień w pozostałych spółkach GK ENEA.

Dezinformacje, manipulacje

Data publikacji: 3/06/2015

Nasz cykl "Dezinformacje, manipulacje" doczekał się następnego odcinka. Tym razem to służby informacyjne ENEA Operator postanowiły wziąć przykład od swoich kolegów i koleżanek z ENEA S.A. W przekazanym komunikacie o rozmowach płacowych, które odbyły się w dniu 2.06.2015 "zapomniały", że Związki Zawodowe wcale nie odrzuciły przedstawionego przez Zarząd ENEA Operator programu tzw. premii efektywnościowej, co więcej gorąco poparły wprowadzenie tego pomysłu w życie

Sprawa pracowników Hotelu Edison

Data publikacji: 26/05/2015

Zarząd ENEA S.A. podjął już jakiś czas temu decyzję o sprzedaży, skąd inąd bardzo często wykorzystywanego dla potrzeb spółek GK ENEA, Hotelu Edison w Baranowie. Na najbliższy czas zapowiedziana jest finalizacja umowy sprzedaży. Problem w tym, że pracownicy tej spółki nie mają żadnych informacji co do swojej przyszłości.

Wybory Prezydenckie 2015

Data publikacji: 8/05/2015

Związek Zawodowy nie działa w próżni politycznej, jego skuteczność zależy od decyzji polityków aktualnie sprawujących władzę. Tym samym każdy z nas w czasie wyborów przyczynia się do zwiększenia lub zniwelowania skuteczności działań NSZZ Solidarność w obronie naszych interesów. Dlatego właśnie Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" podjęła decyzję o wystosowaniu apelu w sprawie poparcia w najbliższych wyborach Prezydenta RP kandydata Andrzeja Dudy.

Rozmowy płacowe w GK ENEA - stan obecny

Data publikacji: 15/04/2015

Odbyła się kolejna tura rozmów płacowych w jednej ze spółek GK ENEA - ENEA Operator Sp. z o.o. ...

Święta Wielkanocne 2015

Data publikacji: 3/04/2015

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla wszystkich naszych członków i sympatyków!

Zamieszczamy także życzenia otrzymane od Katolickiego Stowarzyszenia Energetyków NAZARET.

Rozmowy płacowe - kolejna tura

Data publikacji: 3/04/2015

W dniu 2 kwietnia 2015 odbyła się koleja tura rozmów  z Zarządem ENEA S.A. dotyczących polityki płacowej w roku 2015.

Dezinformacje, manipulacje

Data publikacji: 25/03/2015

W najnowszym numerze ENEA News (nr 14/2015) mamy do czynienia z kolejną manipulacją informacyjną. Funkcjonariusz ds. propagandy i dezinformacji zatrudniany przez ENEA S.A. popełnił ciekawą interpretację przebiegu spotkania wiceministra Skarbu Państwa Zdzisława Gawlika z Zarządem ENEA S.A. i przedstawicielami związków zawodowych działających w GK ENEA.