Organizacja Międzyzakładowa nr 58 ZR Wlkp

Spotkanie roczne z Zarządem Enea S.A.

Data publikacji: 15/06/2016

We wtorek 14.06.2016 w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym w Sierakowie odbyło się spotkanie Zarządu Enea S.A. z przedstawicielami wszystkich związków zawodowych działających w Grupie Enea, w tym po raz pierwszy także z tymi z LW Bogdanka S.A.

Dzieci z Solidarnością statkiem po Warcie

Data publikacji: 12/06/2016

W niedzielę 12 czerwca świętowaliśmy jeszcze Dzień Dziecka. Dzieci członków naszej poznańskiej Komisji Podzakładowej NSZZ "Solidarność" wraz z rodzicami odbyły z tej okazji podróż statkiem po Warcie z Solidarnością.

Smutna Matematyka w Enea Opeartor wzbudza emocje

Data publikacji: 31/05/2016

"Matematyka to królowa nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostota i oczywistość jest strojem."

(Jan Śniadecki, polski astronom i matematyk)

Matematyka pozwala opisywać rzeczywistość w sposób obiektywny, lepiej rozumieć otaczający nas świat. Nasza „Smutna matematyka w Enea Operator” doczekała się ostrej odpowiedzi ze strony związku zawodowego „Synergia”.

Smutna matematyka w Enea Operator

Data publikacji: 20/05/2016

Jako NSZZ "Solidarność" złożyliśmy wnioski do Rad Nadzorczych spółek GK ENEA z postulatem odpisu z zysku z przeznaczeniem na fundusz socjalny. Dotarła do nas informacja, że Rada Nadzorcza Enea Operator odrzuciła nasz postulat. Ale nie to jest najsmutniejsze w tej historii. Najsmutniejsza jest... matematyka głosowania.

Obradowała Komisja Międzyzakładowa

Data publikacji: 11/05/2016

Wczoraj obradowała nasza Komisja Międzyzakładowa. Tym razem zebraliśmy się w Poznaniu.

Enea Oświetlenie z uzgodnieniem płacowym na rok 2016!

Data publikacji: 26/04/2016

Zdaje się, że zakończyliśmy cykl uzgodnień płacowych w spółkach objętych naszą działalnością. Zwieńczeniem tegorocznych negocjacji jest uzgodnienie płacowe w Spółce Enea Oświetlenie.

Kolejne uzgodnienie płacowe - Enea Logistyka

Data publikacji: 26/04/2016

W dniu wczorajszym - we wtorek 25-go kwietnia 2016, udało się nam dojść do porozumienia z kolejnym Zarządem spółki GK ENEA - Zarządem Enea Logistyka Sp. z o.o.

Podpisaliśmy uzgodnienie płacowe w Enea Operator

Data publikacji: 22/04/2016

Wczoraj (21 kwietnia 2016) w Sierakowie spotkaliśmy się z Zarządem Enea Operator Sp. z o.o. aby porozmawiać o zagadnieniach płacowych dotyczących Pracowników tej spółki w roku 2016.

Negocjacje płacowe w Enea Oświetlenie

Data publikacji: 20/04/2016

Dziś odbyły się negocjacje płacowe w spółce Enea Oświetlenie.

Negocjacje płacowe Enea Serwis

Data publikacji: 20/04/2016

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy negocjacje płacowe w spółce Enea Serwis Sp. z o.o.

Międzyzakładowy Zjazd Delegatów

Data publikacji: 15/04/2016

W dniach 12-13 kwietnia 2016r miał miejsce Międzyzakładowy Zjazd Delegatów naszej Organizacji Międzyzakładowej.

Wyniki wyborów w ENEA Operator Sp. z o.o.

Data publikacji: 1/04/2016

Znamy oficjalne wyniki wyborów na członka Zarządu ENEA Operator Sp. z o.o. wybieranego przez Pracownikow spółki.

Wielkanoc 2016

Data publikacji: 25/03/2016

Jakub Kamyk - nasz kandydat do Zarządu ENEA Operator Sp. z o.o.

Data publikacji: 25/03/2016

Trwa proces wyborczy wyborów członka Zarządu ENEA Operator Sp. z o.o. wybieranego przez wszystkich Pracowników Spółki. Popieranym przez nas oraz przez drugi największy związek zawodowy w GK ENEA czyli MZZP GK ENEA kandydatem jest Jakub Kamyk.

Druga tura rozmów płacowych

Data publikacji: 25/03/2016

Rozpoczęliśmy cykl drugich spotkań z Zarządami spółek poświęconych sprawom płacowym.

Po pierwszej turze rozmów płacowych

Data publikacji: 2/03/2016

Zakończyliśmy pierwszą turę rozmów płacowych w spółkach GK ENEA objętych działaniem naszej Organizacji Międzyzakładowej. Zamieszczamy krótkie podsumowanie tego etapu negocjacji.

KOD kradnie nasze symbole związkowe!

Data publikacji: 2/03/2016

Inspirowany przez środowiska otwarcie stawiające sobie za cel zniszczenie związków zawodowych w Polsce KOD bezprawnie używa symboliki NSZZ "Solidarność"!

Wybory do Rady Nadzorczej ENEA Oświetlenie Sp. z o.o.

Data publikacji: 15/02/2016

Już 25-go lutego 2016 Pracownicy ENEA Oświetlenie Sp. o.o. będą wybierali swoich przedstawicieli do Rady Nadzorczej. Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarnośc" ENEA postanowiło zachęcić do głosowania na dwóch spośród nich.

Walne Zjazdy Delegatów naszych Organizacji Podzakładowych

Data publikacji: 3/02/2016

Odbywają się Walne Zjazdy Delegatów naszych Organizacji Podzakładowych. Jak do tej pory miały one miejsce na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i Poznania.

Spotkanie z Zarządem ENEA S.A.

Data publikacji: 3/02/2016

W dniu 1 lutego 2016 spotkaliśmy się z częścią nowego Zarządu ENEA S.A.: Mirosławem Kowalikiem, Wiesławem Piosikiem oraz Sławomirem Brzezińskim. Pozostali członkowie nowego Zarządu obejmą swoje funkcje po 15 lutym 2016.