Aktualności
Organizacja Międzyzakładowa nr 58 ZR Wlkp

Umowa Społeczna -koniec negocjacji

Data publikacji: 19/02/2019

Po tygodniowej przerwie w Poznaniu kontynuowano negocjacje, których celem jest zawarcie nowej Umowy Społecznej. W efekcie ustalony został dokument, który można uznać za końcową wersję Umowy Społecznej dla GK Enea.


Blisko uzgodnienia Preliminarza WDS na rok 2019

Data publikacji: 12/02/2019

W Poznaniu odbyło się kolejne spotkanie w sprawie preliminarza Wspólnej Działalności Socjalnej na rok 2019. Spotkanie burzliwe, ale owocne.


Umowa społeczna - miał być finisz, a była kolejna niespodzianka.

Data publikacji: 12/02/2019

W Poznaniu po tygodniowej przerwie kontynuowano rozmowy, których celem jest zawarcie Porozumienia gwarantującego zachowanie wysokich standardów pracy w GK Enea. Strona pracodawców nie wywiązała się z ustaleń z ostatniego spotkania i nie przesłała wersji dokumentów uwzględniającej uzgodnienia z 4 lutego 2019 r. Spotkanie rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem - negocjatorzy ze strony pracodawcy nie mieli wcześniej czasu się spotkać. Po tej nieprzewidzianej przerwie kolejny raz nas zaskoczono.


Umowa społeczna - kolejne negocjacje.

Data publikacji: 5/02/2019

W Poznaniu kontynuowano negocjacje nowej Umowy Społecznej. Podsumowując wcześniejsze spotkania strona społeczna miała nadzieję na przynajmniej parafowanie uzgodnionych dokumentów. Niestety po raz kolejny strona pracodawców nas zaskoczyła. Niemile zaskoczyła.

Mile zaskoczyła nas za to informacja o ustaleniu terminu wypłaty nagrody rocznej.


Umowa społeczna

Data publikacji: 22/01/2019

W Poznaniu odbyło się kolejne, mamy nadzieję, że już jedno z ostatnich, spotkanie zespołu negocjacyjnego dotyczące Umowy Społecznej w GK Enea.


Obradowała Komisja Międzyzakładowa

Data publikacji: 18/01/2019

W Grodzisku Wielkopolskim na pierwszym w tym roku posiedzeniu spotkali się członkowie Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Enea (KM).

Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa.


Święta Bożego Narodzenia 2018

Data publikacji: 24/12/2018

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Enea
wszystkim swoim członkom oraz sympatykom życzy
spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia !!!

wigilia-boze-narodzenie.jpg


Potrzebna krew dla Marka Michalczyka!!!

Data publikacji: 19/12/2018

Pilnie potrzebna krew dla naszego kolegi Marka Michalczyka!!!

Krew grupy "0 RhD-" ( zero RhD minus ) potrzebną dla Marka można oddać w 

Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu

Ul. Marcelińska 44
60-354 Poznań

Ze wskazaniem MAREK MICHALCZYK SZPITAL Szpitalna 2, 64-600 Oborniki – Oddział chirurgii


Przyszłość Enea Logistyka

Data publikacji: 19/12/2018

W dniu 18 grudnia 2018 roku dosżło do długo wyczekiwanego spotkania w sprawie przyszłości Enea Logistyka. Spotkali się przedstawiciele związków zawodowych działających w spółce z prawie całym Zarządem Enea Operator z Prezesem Andrzejem Kojro na czele oraz członkami Zarządu Enea S.A.: Prezesem Mirosławem Kowalikiem oraz wiceprezesem Zbigniewiem Piętką.


Umowa Społeczna - ciąg dalszy negocjacji

Data publikacji: 11/12/2018

W Poznaniu po dwutygodniowej przerwie kontynuowano rozmowy, których celem jest zawarcie Porozumienia gwarantującego zachowanie wysokich standardów pracy w GK Enea. Na negocjacje strona pracodawców przyszła w mocno okrojonym składzie (natłok innych obowiązków).


Enea Serwis - nie tylko o premii świątecznej

Data publikacji: 7/12/2018

W Poznaniu spotkały się strony dialogu społecznego w spółce Enea Serwis.


Umowa Społeczna i nagroda na Boże Narodzenie.

Data publikacji: 30/11/2018

W czwartek 29 listopada 2018 roku w poznańskiej siedzibie Enea S.A. przy ul. Góreckiej kontynuowano rozmowy, których celem jest zawarcie nowej Umowy Społecznej dla Pracowników Grupy Kapitałowej Enea. Poprosiliśmy też o odniesienie się do pisma Wspólnej Reprezentacji Związkowej wnoszącego o ustalenie wysokości nagrody przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia.


Enea Centrum - odpowiedź na nasze pismo

Data publikacji: 19/11/2018

Niedawno wysłaliśmy do Zarządów spółek Enea S.A. oraz Enea Centrum pismo dotyczące obszaru CUW GK Enea. Otrzymaliśmy odpowiedź od Zarządu Enea S.A., której treścią jest właściwie odpowiedź Zarządu Enea Centrum. Prezentujemy ten zestaw "dwa w jednym".


Spotkanie w Enea Logistyka

Data publikacji: 19/11/2018

W czwartek 15 listopada 2018 roku odbyło się spotkanie z Zarządem Enea Logistyka. W spotkaniu uczestniczyć miały wszystkie organizacje związkowe działające w spółce. MZZE uczestnicząca w formie telekonferencji w efekcie awarii zasilania efektywnie nie brała udziału w spotkaniu. (7 krotnie nastąpiły wyłączenia prądu). W spotkaniu uczestniczył doradca Zarządu Enea S.A. Bogumił Kanik.


Komisja Międzyzakładowa obradowała w Pieczyskach

Data publikacji: 9/11/2018

8-9 listopada 2018 roku Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Enea spotkali się w Pieczyskach. W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście członkowie zarządów : Enea Operator Tadeusz Dachowski i Enea Serwis Piotr Bogusławski, członek Rady nadzorczej Enea Operator Marek Michalczyk oraz członkowie naszej Komisji Podzakładowej z Bydgoszczy.


Enea Logistyka - geneza obecnej sytuacji

Data publikacji: 29/10/2018

Pamiętamy czas, kiedy w sklepach Enea Logistyka (wtedy jeszcze pod nazwą BHU S.A.) ustawiały się kolejki. Był to efekt szerokiego asortymentu i atrakcyjnych cen. Dziś jest to tylko wspomnienie. Co się więc stało od tamtego czasu w naszej spółce logistyczno-zakupowej? Skąd histeryczny atak organizacji Synergia na jej nowe władze?


Panie Premierze, prosimy o interwencję!

Data publikacji: 17/10/2018

Ministerstwo Energii zostało utworzone 27 listopada 2015. Już za parę dni minie więc 3. rocznica jego istnienia. Wydawałoby się, że to wystarczający okres czasu dla podjęcia skutecznych działań dla utworzenia związku pracodawców energetyki, który na podstawie art. 21414 kodeksu pracy stanowiłby stronę do rokowań Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Związek Pracodawców przestał istnieć za sprawą działań 8. letnich rządów koalicji PO-PSL. Jak na razie nie widać żadnej zmiany na lepsze w tej kwestii.


Wojtek Mosiołek - ostatnie pożegnanie

Data publikacji: 16/10/2018

 

Każda wiadomość o śmierci jest poruszająca, ta jest poruszająca szczególnie. W dniu wczorajszym, 15 października 2018 roku odszedł od nas Wojciech Mosiołek, przewodniczący organizacji NSZZ "Solidarność" Enea Wytwarzanie. Miał 51 lat.


Negocjacje umowy społecznej-pozorowany dialog

Data publikacji: 16/10/2018

Podczas ostatnich negocjacji 24 września 2018 r. negocjatorzy ustalili, że następne spotkanie odbędzie 15-16 października 2018 roku. Spotkanie dwudniowe było postulowane przez stronę społeczną. Raz ze względu na duże odległości pokonywane przez członków zespołów negocjacyjnych obydwu stron, dwa ze względu na doświadczenia z poprzednich negocjacji, kiedy konkretne efekty osiągane były dopiero po kilkunastu godzinach twardych rozmów przy stole toczonych bez zbędnych przerw. Intencjom stron było sfinalizowanie rozmów i parafowanie porozumienia w drugim dniu czyli 16 października 2018 r.


Czy w Enea Operator likwidany jest sprzęt ratunkowy?

Data publikacji: 12/10/2018

Dzięki sprzętowi oraz umiejętnościom ratowniczym pracownicy Enea uratowali już niejedno życie. Dlatego informacje  wskazujące na możliwość likwidacji tego typu ekwipunku sprowokowała nas do wystosowania odpowiedniego pisma w tym temacie.