Aktualności
Organizacja Międzyzakładowa nr 58 ZR Wlkp

Walne Zjazdy Delegatów naszych Organizacji Podzakładowych

Data publikacji: 3/02/2016

Odbywają się Walne Zjazdy Delegatów naszych Organizacji Podzakładowych. Jak do tej pory miały one miejsce na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i Poznania.


Spotkanie z Zarządem ENEA S.A.

Data publikacji: 3/02/2016

W dniu 1 lutego 2016 spotkaliśmy się z częścią nowego Zarządu ENEA S.A.: Mirosławem Kowalikiem, Wiesławem Piosikiem oraz Sławomirem Brzezińskim. Pozostali członkowie nowego Zarządu obejmą swoje funkcje po 15 lutym 2016.


Święta Bożego Narodzenia 2015

Data publikacji: 24/12/2015


17 grudnia 1970 - 45 rocznica tragicznych wydarzeń na wybrzeżu

Data publikacji: 16/12/2015

„Jeśli my zapomnimy o nich, Ty, Boże na niebie zapomnij o Nas”

Ofiary będziemy pamiętać zawsze.
O zbrodniczym charakterze ideologii marksistowskiej będziemy pamiętać zawsze.
Zbrodniarzy nie zapomnimy co najmniej dopóty, dopóki ich zbrodnie nie zostaną rozliczone.
Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego. 


Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Data publikacji: 13/12/2015

Dziś mamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Był to akt wojny wydanej Polakom oraz emanacji ich dążenia do wolności jaką była "Solidarność".


Po spotkaniu z Zarządem ENEA Serwis

Data publikacji: 10/12/2015

W środę 9 grudnia 2015 spotkaliśmy się z Zarządem ENEA Serwis Sp. z o.o. Po tym spotkaniu czujemy się zobowiązani przeprosić za wytypowanie tego Zarządu jako lidera w konkursie na hienę roku. Okazuje się, że po odejściu prezesa Jakuba Stęchłego do głosu doszli ludzie, z którymi możliwa jest rzeczowa wymiana argumentów, a to zawsze daje nadzieję na osiągnięcie konsensusu zadowalającego dla obydwu stron.


Spotkanie organizacji NSZZ "Solidarność" w Przesiece

Data publikacji: 8/12/2015

 

W dniach 6-8 grudnia w Przesiece miało miejsce ważne spotkanie organizacji związkowych NSZZ "Solidarność" działających w Grupie ENEA.


Zawody na największą Hienę Roku 2015 wśród Zarządów GK ENEA

Data publikacji: 2/12/2015

 

W GK ENEA obserwujemy swoisty konkurs wśród Zarządów spółek. Dyscyplina, w której odbywa się współzawodnictwo polega na tym, kto bardziej wykorzysta i wykiwa pracowników oraz reprezentujące ich związki zawodowe. Arbitrem i organizatorem tych swoistych zawodów jest oczywiście Zarząd ENEA S.A.


Kolejny program dobrowolnych odejść

Data publikacji: 26/11/2015

Tym razem w spółce ENEA Serwis.


Dialog społeczny w GK ENEA

Data publikacji: 6/11/2015

Od dłuższego już czasu ze strony większości Zarządów GK ENEA mamy do czynienia z lekceważącą pozoracją dialogu społecznego. Ostatnie wydarzenia zbliżają nas do granicy, na której przekroczenie nie wolno już nam pozwolić.


Polacy nie gęsi i swój język mają

Data publikacji: 6/11/2015

Ale niezbyt chyba język ten kochają - takie można odnieść wrażenie patrząc na poczynania zarządzających ENEA Centrum, za których sprawą obca nowomowa wkracza do wszystkich spółek GK ENEA.


Pokaz buty i arogancji

Data publikacji: 5/11/2015

W dniu wczorajszym miało miejsce długo wyczekiwane przez nas spotkanie z Zarządem spółki, w której odnotowujemy obecnie najwięcej sytuacji niepożądanych na linii Pracodawca-Pracownik. Spotkaliśmy się z Zarządem ENEA Centrum Sp. z o.o.


25 października wybieramy nowych posłów i senatorów

Data publikacji: 23/10/2015

Już w najbliższą niedzielę zadecydujemy o kształcie nowych władz Polski. Wiele wskazuje jednak na to, że tym razem stawka jest o wiele większa niż zwykle.


Dzień wspomnienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Data publikacji: 19/10/2015

Dziś rocznica znanej nam daty śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona NSZZ "Solidarność".


Dbamy o wizerunek ENEA

Data publikacji: 18/09/2015

Zależy nam na dobrym wizerunku Pracowników Grupy ENEA oraz na tym, aby pracowali wg jasnych i zrozumiałych dla siebie zasad.


Ujednolicamy Załączniki do ZUZP w ENEA Serwis Sp. z o.o.

Data publikacji: 9/09/2015

Zespół pracujący nad ujednoliceniem Załączników do ZUPZP w spółce ENEA Serwis pomału kończy prace. Przedstawiamy sprawozdanie tego zespołu.


Konferencja Prasowa Piotra Dudy - 13 kłamstw Newsweeka

Data publikacji: 8/09/2015

 

W ostatnim czasie mamy do czynienia z ostrym atakiem propagandowym wymierzonym w osobę Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotra Dudę. Mają one oczywiście na celu osłabienie zaufania do całej naszej organizacji, która ma odwagę mówić prawdę rządzącym o popełnianych przez nich błędach.


Manifestacja pod Senatem

Data publikacji: 31/08/2015

Na posiedzeniu 4 września senatorowie rozpatrzą postanowienie prezydenta Andrzeja Dudy ws. referendum. Referendum, w którym mają być zadane pytania ważne dla naszego związku zawodowego i dla Polski.


Solidarność pokoleń

Data publikacji: 31/08/2015

W minioną sobotę odbył się w Gdańsku, na terenach po historycznej Stoczni Gdańskiej festyn rodzinny z okazji 35. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” pod hasłem "Solidarność Pokoleń". 

Zaczęło się od manifestacji pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Między innymi przemawiał tam Przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda.


Zakończone spory

Data publikacji: 26/08/2015

Dziś zostały podpisane porozumienia kończące spory płacowe w dwóch spółkach GK ENEA - ENEA Serwis oraz ENEA Logistyka.