Solidarni ze Sławkiem Grygorukiem

Data publikacji: 30/10/2017

Wszystkie najważniejsze związki zawodowe obszaru dystrybucji i wytwarzania murem za zwolnionym przewodniczącym Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" z MPEC Białystok.

Zwolnienie dyscyplinarne lidera organizacji związkowej podlegającemu szczególnej ochronie stosunku pracy, dodatkowo sprokurowane przy użyciu mocno naciąganych zarzutów o charakterze insynuacji, stanowi wypowiedzenie wojny instytucji związków zawodowych w ogóle.

Cieszy więc szczególna solidarność, którą ten atak na związki zawodowe spowodował. Poniżej pismo wspólnej reprezentacji międzyzakładowych związków zawodowych działających w obszarze dystrybucji i obrotu GK Enea.

2017_10_27_WRZ_SG_o_cofniecie_bezprawnej_decyzji.jpg

Podobne zostało także wystosowane przez wspólną reprezentację związkową organizacji działających w obszarze Enea Wytwarzanie.

WRZ_EnWytw_o_cofniecie_bezprawnej_decyzji.jpg

Czekamy na reakcję zarządu Enea S.A. oraz MPEC Białystok. Na jedyną właściwą w tej sytuacji reakcję - wycofanie się z bezprawnych posunięć.