Spotkanie w Enei Operator

 Data publikacji: 9/12/2021

W dniu 7 grudnia br. odbyło się spotkanie w Enei Operator, które rozpoczął Prezes Marek Rusakiewicz przekazując dobrą informację: w związku z pandemią nie odbędą się spotkania świąteczne, w zamian za to każdy pracownik Enei Operator otrzyma bon o wartości 100 zł "na Mikołaja".
 
Następnie Dyrektor Departamentu Rozwoju Zasobów Ludzkich Katarzyna Jarzębińska przedstawiła propozycje wzrostu o 15% wskaźnika stosowanego przy budowie tabeli płac. Wykazała jakie będzie to miało odzwierciedlenie w konkretnych kwotach w tabeli płac. Wszystkie strony zaakceptowały tą propozycję.
Poruszono także kwestię wchłonięcia spółki Enei Logistyki przez Eneę Serwis i Eneę Operator - cały proces ma zakończyć się do końca maja. Zostaną powołane zespoły, które wspomogą ten proces.
Na zadane pytanie dotyczące ewentualnej nagrody świątecznej prezes Marek Rusakiewicz oświadczył,  że ta decyzja musi zapaść na szczeblu centralnym.
W kwestii nowych zasad naliczania wynagrodzenia, wynikających z Polskiego Ładu, padła odpowiedź, że na tak zadane pytanie spółka Enea Centrum (gdzie są naliczane płace dla EOP) oświadczyła, że są przygotowani do realizacji tychże nowych zasad.