Aktualności prasowe

ze świata energetyki i świata NSZZ "Solidarność"

Mamy wolność, ale taką jak w stanie wojennym?

Data publikacji: 12/06/2015

Nagonka na gdańską radną Annę Kołakowską za jej sprzeciw wobec nadania jednej ze szkół imienia Tadeusza Mazowieckiego oraz protest przeciwko tzw. marszowi równości, który kilkanaście dni temu zorganizowały w Gdańsku środowiska mniejszości seksualnych, poruszyła gdańską „Solidarność”. 


Biuletyn NSZZ "Solidarność" Wielkpolska

Data publikacji: 1/06/2015

Zapraszamy do lektury biuletynu nr 1110 Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Wielkopolska.


W Gdańsku obowiązuje jedna historia – ta akceptowana przez PO

Data publikacji: 29/05/2015

Nie wolno szargać mitów obecnej władzy. Za takie świętokradztwo jest się boleśnie skarconym. Przekonała się o tym Anna Kołakowska, gdańska radna, w PRL więźniarka polityczna (uwięziona w wieku 17-tu lat, otrzymując wilczy bilet znalazła możliwość ukończenia szkoły średniej dopiero w wielkopolskich Pobiedziskach).


Konferencja prasowa Zarządu SKOPW

Data publikacji: 29/05/2015

Udostępniamy konferencję prasową Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności, w której m.in. uczestniczył przewodniczący Regionu Wielkopolska NSZZ "Solidarność" Jarosław Lange.

Jej analiza pozwala wyrobić sobie własną opinię w temacie nieprzychylnych działań władz miasta Poznania wobec Komitetu.


Wdzięczni za niepodległość

Data publikacji: 28/05/2015

30 października 1932 roku w Poznaniu został uroczyście odsłonięty Pomnik Wdzięczności. Pomnik stanął w miejscu zburzonego w 1919, upokarzającego dla zniewolonej Wielkopolski Pomnika Bismarcka. Wzniesiony ze składek społecznych jako wotum wdzięczności za odzyskaną Ojczyznę, został zniszczony decyzją okupacyjnych władz III Rzeszy już w październiku 1939 roku - praktycznie niezwłocznie po zajęciu Wielkopolski.

W najbliższą niedzielę 31 maja na plac Mickiewicza zostanie wprowadzona kopia figury Chrystusa, która stanowiła centrlny element pomnika - ZAPRASZAMY na uroczystości, które odbędą się mimo wrogiego nastawienia obecnych władz Poznania.


Polska polityka energetyczna i klimatyczna

Data publikacji: 26/05/2015

Polska powinna powinna opracować, a następnie wdrożyć własną politykę energetyczną i klimatyczną, która będzie dostosowana do polskich realiów - uważa Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej "Solidarności"


Pośpieszna sprzedaż PKP Energetyka

Data publikacji: 26/05/2015

Świetnie prosperująca spółka będąca własnością PKP S.A. stała się przedmiotem przyspieszonego procesu prywatyzacji. Przypomina nam się w podobnym pośpiechu przeprowadzana sprzedaż spółki STOEN, która także miała miejsce pod koniec kadencji  rządzącego wówczas SLD.


Obiecanki cacanki

Data publikacji: 25/05/2015

Do tej pory nie wpłynął do konsultacji zapowiadany przez ustępującego Prezydenta Bronisława Komorowskiego projekt ustawy dotyczący wprowadzenia kryterium 40 lat stażu pracy, uprawniającego do emerytury. Zgodnie z deklaracją Kancelarii Prezydenta projekt został wysłany w piątek 23 maja o godz. 18.00 - informuje Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność".