Aktualności prasowe

ze świata energetyki i świata NSZZ "Solidarność"

Co się dziś dzieje w Polsce - komentarz Witolda Gadowskiego

Data publikacji: 21/12/2015

Nie ma co ukrywać - w ostatnich dniach dzieją się w Polsce rzeczy, które dla wielu mogą być co najmniej niezrozumiałe. Polecamy komentarz Witolda Gadowskiego, bezkompromisowego dziennikarza, który nie boi podejmować się najtrudniejszych tematów dotyczących dzisiejszego świata.

Wykończono górnictwo, teraz to samo zaczyna dziać się w energetyce.

Data publikacji: 19/10/2015

Mechanizmy stosowane do tej pory w celu doprowadzenia do wydrenowania finansowego kopalni zaczynają być stosowane w energetyce. Mimo, że nie dotyczą nas jeszcze bezpośrednio (?), już dziś szkodzą naszemu pracodawcy poprzez psucie runku. Dlatego właśnie zamieszczamy opis tego mechanizmu.

Kościół w obronie zatrzymanych rolników

Data publikacji: 13/10/2015

Władza postanowiła ukarać polskich rolników z okolic Pyrzyc w zachodniopomorskim za obronę polskiej ziemi przed zagranicznym wykupem. I za to, że polską ziemię, według wszelkich przesłanek przeznaczoną dla kupców zaganicznych, śmieli chcieć kupować celem powiększania swoich gospodarstw. Na szczęście, jak już nie raz bywało w historii Polski, z pomocą rodzinom rolników przychodzi Kościół Katolicki.

Międzynarodowa organizacja staje w obronie SKOK

Data publikacji: 23/09/2015

SKOK to poniekąd dziecko Solidarności. Kasy SKOK są kontynuacją tradycji kas zakładanych podczas zaborów przez ks. Wawrzyniaka w Wielkopolsce, Franciszka Stefczyka w Galicji oraz błogosławioną Marcelinę Darowską na Podolu. Te dawne kasy odegrały znaczącą rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a potem w odbudowie jej gospodarki. Tak jak wtedy tak i dziś stały się kością w gardle lichwiarzy oraz bankierów. Po stronie przeciwników SKOK stanęła także obecnie rządząca koalicja PO/PSL, wspierana przez SLD.

Stopień manipulacji medialnych, skala użycia instrumentów państwowych do niszczenia SKOK stała się tak duża, że sytuacja SKOK została zauważona przez Światową Radę Unii Kredytowych (WOCCU), która organizację polskich SKOK często stawia za wzór do naśladowania na świecie.

Cała prawda całą dobę czyli wiarygodność mediów

Data publikacji: 18/09/2015

O wiarygodności mediów tzw. głównego nurtu w Polsce można by było dużo pisać i mówić. Te wszystkie dywagacje można zastąpić ok. półminutowym filmem, do którego uważnego obejrzenia zapraszamy.

Piotr Duda wobec propagandowego ataku Newsweeka

Data publikacji: 6/09/2015

Być może dotarła do Was informacja o niewybrednym artykule na temat osoby przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy. Artykuł został zamieszczony w Tygodniku Newsweek, którego redaktorem naczelnym jest niejaki Tomasz L., podający się za dziennikarza. W artykule insynuowano bizantyjską rozrzutność naszego przewodniczącego. Stało się to po obchodach rocznicowych powstania NSZZ "Solidarność", które dla rządzącego establishmentu były kubłem zimnej głowy wylanej na uniesione wysoko do góry głowy. Wg przecieków w tym samym tygodniku ma pojawić się następny artykuł szkalujący niesterowalnego dla obecnej władzy przewodniczącego.

Zamieszczamy wpis, jaką wobec tych przecieków Piotr Duda umieścił na swoim profilu na FB.

Anna Solidarność - ile wiesz o Annie Walentynowicz?

Data publikacji: 19/08/2015

Była jedną z założycielek Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, współtwórczynią Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych „Solidarność”. To z jej powodu w sierpniu 1980 roku robotnicy Stoczni Gdańskiej rozpoczęli protest, który przerodził się w długotrwały strajk o charakterze socjalno-politycznym przeciw komunistycznej władzy. A ten z kolei zaowocował zarejestrowaniem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".

Czy wiesz czytelniku, że charakter Anny Walentynowicz był wykuwany ciężkimi młotami już od najmłodszych lat dzieciństwa?

Zapraszamy do lektury artykułu i obejrzenia filmu.

Sekcja Młodych Wielkopolska

Data publikacji: 16/07/2015

Sekcja Młodych Wielkopolska NSZZ "Solidarność" opublikowała klip reklamujący swoją działalność. Zapraszamy do obejrzenia.

Skandaliczne posunięcia rządu

Data publikacji: 10/07/2015

Nie bez udziału właściciela PKP czyli Skarbu Państwa pod obecnymi rządami podjęto decyzję o sprzedaży PKP ENERGETYKA.

Prawda i kłamstwo w rocznicę Porozumień Sierpniowych

Data publikacji: 6/07/2015

Zapraszamy do lektury artykułu zamieszczonego na stronie Gdańskiego Regionu NSZZ "Solidarność" będącego refleksją po tegorocznej rocznicy Wydarzeń Sierpniowych 31 sierpnia.