Organizacja Międzyzakładowa nr 58 ZR Wlkp

Czy w Enea Operator likwidany jest sprzęt ratunkowy?

Data publikacji: 12/10/2018

Dzięki sprzętowi oraz umiejętnościom ratowniczym pracownicy Enea uratowali już niejedno życie. Dlatego informacje  wskazujące na możliwość likwidacji tego typu ekwipunku sprowokowała nas do wystosowania odpowiedniego pisma w tym temacie.

Uporządkujmy obszar CUW GK Enea!

Data publikacji: 12/10/2018

Centrum Usług Wspólnych utworzone zostało na bazie spółki Enea Centrum w sposób siłowy, bez udziału strony społecznej. Taki sposób działania odbija się GK Enea niezdrową czkawką do dnia dzisiejszego. Dopominamy się o poświęcenie tej jednej z największych pod względem zatrudnienia spółek GK Enea należnej jej uwagi.

Enea Operator - spotkanie kwartalne

Data publikacji: 9/10/2018

Zgodnie z przyjętą zasadą (spotkania nie rzadziej niż raz na kwartał) Zarząd Enea Operatora (EO) zaprosił stronę społeczną na spotkanie. Odbyło się ono 8.10.2018 w Poznaniu.

Enea Serwis - spotkanie z Zarządem

Data publikacji: 3/10/2018

W dniu 2 października 2018 roku poza spotkaniem w Enea Logistyka odbyło się także spotkanie z Zarządem spółki Enea Serwis.

Enea Logistyka - spotkanie z Zarządem

Data publikacji: 3/10/2018

We wtorek 2 października 2018 roku odbyło się spotkanie związków zawodowych z Zarządem spółki Enea Logistyka. Tematem spotkania były „zagadnienia kluczowe dla Spółki”.

Regulamin Pracy Enea S.A. - relacja ze spotkania

Data publikacji: 26/09/2018

Dziś odbyło się spotkanie dotyczące projektu nowego Regulaminu Pracy w Enea S.A. Zakres proponowanych przez Pracodawcę zmian jest faktycznie na tyle duży, że uzasadnionym jest mówić o nowym Regulaminie Pracy, a nie zmianach do istniejącego.

Umowa społeczna - pierwsze małe kroki

Data publikacji: 25/09/2018

W poniedziałek 24 września 2018 roku odbyła się kolejna tura negocjacji porozumienia Umowy Społecznej dla GK Enea. W końcu zaczęły pojawiać się pierwsze małe konkrety ze strony Pracodawców.

Posiedzenie KM w Zielonej Górze

Data publikacji: 17/09/2018

W Zielonej Górze spotkali się członkowie Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Enea (KM). W posiedzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, członkowie zarządów: Enea Operator-Tadeusz Dachowski i Enea Serwis –Piotr Bogusławski.

Dzień Wolności i Solidarności

Data publikacji: 31/08/2018

Dziś państwowe święto: Dzień Wolności i Solidarności. Ustanowione w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków z 1980 roku, który został krwawo stłumiony przez rządzących komunistów na usługach Sowietów dopiero poprzez wprowadzenie stanu wojennego.

Front nieudaczników

Data publikacji: 7/08/2018

Rzecz o prawdopodobnych praprzyczynach nowej fali umów o zakazie konkurencji.

Żaden uważny obserwator nie zaprzeczy, że w GK Enea od paru lat mamy do czynienia ze swoistym natarciem frontu nieudaczników. Celem są wszystkie grupy ludzi posiadających wysokie umiejętności zawodowe, a przy tym pracowitych i nie zajmujących zbyt wysokich stanowisk na szczeblach hierarchii służbowej. Powodem dla których ludzie ci stali się celem ataku frontu nieudaczników jest to, że niewygórowane pensje w połączeniu z pracowitością i umiejętnościami pchają ich do poszukiwania dodatkowych źródeł zarobkowania „po godzinach”.

Umowy o zakazie konkurencji

Data publikacji: 7/08/2018

Umowę o zakazie konkurencji pracodawca przedstawić pracownikowi zawsze może, czasem lepiej, czasem gorzej. A że na tym świecie pełnym złości dużo jest niedoskonałości, więc przedkładane ostatnio pracownikom Enea Operator cyrografy budzą sporo emocji.

Rozmowy w Enea Operator

Data publikacji: 8/07/2018

5.07.2018 w Poznaniu spotkały się strony dialogu społecznego w Enea Operator.

Pierwsze negocjacje Umowy Społecznej, PPE, odprawy emerytalne

Data publikacji: 3/07/2018

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w Poznaniu doszło do roboczego spotkania zespołu ds. nowej umowy społecznej. Podpisaliśmy także zmianę warunków PPE.

Rozmawialiśmy w sprawie umowy społecznej

Data publikacji: 25/06/2018

Realizując ustalenia z 11 czerwca 2018 r. przedstawiciele strony społecznej z GK Enea spotkali się w Daniszewie celem uzgodnienia dokumentów, które mają doprowadzić do zawarcia nowej umowy społecznej - Porozumienia gwarantującego zachowanie wysokich standardów zatrudnienia.

KM obradowała w Przyłęsku

Data publikacji: 21/06/2018

7 czerwca 2018 roku obradowała Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Enea.

Enea S.A. - rokowania w sprawie ZUZP

Data publikacji: 14/06/2018

W Poznaniu w siedzibie ESA doszło do spotkania w sprawie zmian w ZUZP dla ESA i spółek zależnych w załączniku nr 1.

Sekcja Kobiet przy KSGiE wybrała władze

Data publikacji: 23/05/2018

sekcja.jpg W dniach od 17-19 maja 2018r. w Ustroniu (górskim) odbyło się spotkanie podsumowujące działalność  Sekcji Kobiet działającej przy Krajowym Sekretariacie Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność.

WZD KSE w Nałęczowie

Data publikacji: 16/05/2018

Nałęczowie 59 Delegatów Krajowej Sekcji Energetyków NSZZ Solidarność (KSE) wybierało władze związkowe na kadencję 2018-2022 r

Nowy Przewodniczący Krajowej Sekcji Energetyki

Data publikacji: 15/05/2018

Członek prezydium naszej Komisji Międzyzakładowej Marek Boiński został właśnie wybrany Przewodniczącym Krajowej Sekcji Energetyki NSZZ "Solidarność"!

Gratulujemy!

Niepewność w Enea Logistyka

Data publikacji: 8/05/2018

Prezydium Komisji Międzyzakładowej w pełnym składzie spotkało się z pracownikami Enea Logistyka.