Aktualności
Organizacja Międzyzakładowa nr 58 ZR Wlkp

Negocjacje w Enea S.A.

Data publikacji: 27/02/2020

W Poznaniu kontynuowano rozmowy dotyczące  uzgodnienia rocznego przyrostu płac w Enea S.A. Kolejny raz padły przeprosiny za słabą reprezentację zarządu na spotkaniu (obecny był tylko  prezes Zbigniew Piętka).

 


Stanowisko związków zawodowych GK Enea

Data publikacji: 7/02/2020

Prezentujemy wspólne stanowisko 14 organizacji związkowych działających w Grupie Kapitałowej Enea, uzgodnione podczas warszawskiego spotkania w siedzibie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

Wnosimy o prawdziwe, niepozorowane negocjacje płacowe!!!


Spotkanie związków zawodowych GK Enea

Data publikacji: 5/02/2020

W Warszawie w siedzibie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność spotkali się przedstawiciele 14 organizacji związkowych działających w Grupie Kapitałowej Enea. 


O przyszłości Enea Logistyka

Data publikacji: 23/01/2020

Zgodnie z ustaleniami z dnia 5 grudnia 2019 r. Zarząd spółki Enea Operator zorganizował spotkanie tematyczne poświęcone przyszłości spółki, a przede wszystkim pracowników Enea Logistyka w Grupie Kapitałowej Enea.


Wspólna działalność Socjalna w 2020 r.

Data publikacji: 14/01/2020

W Poznaniu kontynuowano rozmowy celem uzgodnienia zasad prowadzenia Wspólnej Działalności Socjalnej (WDS) w Grupie Kapitałowej Enea w 2020 r. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej dyskusji na temat podwyższenia odpisu ustawowego na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Oficjalny wniosek z dyskusji-czekamy na opublikowanie Ustawy Budżetowej, która potwierdzi uzyskanie informacje.


Boże Narodzenie 2020

Data publikacji: 24/12/2019

Zyczenia_NSZZ.jpg


O płacach i przyszłości w Enea Logistyka

Data publikacji: 16/12/2019

W odpowiedzi na zaproszenie NSZZ Solidarność do rozpoczęcia negocjacji płacowych, których celem jest  uzgodnienie polityki płacowej w Enea Logistyka (EL) w 2020 r. zarząd Spółki zaprosił na spotkanie dotyczące tej tematyki. Ze strony pracodawcy w rozmowach uczestniczył Sławomir Hinc prezes zarządu. 


Rocznica stanu wojennego

Data publikacji: 13/12/2019

Dziś obchodzimy kolejną rocznicę wydania wojny Polakom przez władających Polską z sowieckiego nadania komunistów. Po tym, jak usilne prośby gen. Jaruzelskiego o zbroją interwencję ZSRS nie poskutkowały, 13 grudnia 1981 roku, dla ratowania swojej władzy na mocy dekretu Rady Państwa wprowadzono w Polsce stan wojenny.


Enea S.A. - rozmowy płacowe na rok 2020

Data publikacji: 4/12/2019

Drugą Spółką, która odpowiedziała na zaproszenie do rozpoczęcia rozmów dotyczących ustalenia polityki płacowej w 2020 r. i odbyła spotkanie w tej sprawie została Enea S.A. Podczas spotkania w Poznaniu Pracodawcę reprezentowali:

  • Mirosław Kowalik - Prezes Zarządu,
  • Zbigniew Piętka - Wiceprezes  Zarządu ds. Korporacyjnych,
  • Jarosław Ołowski - Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych.

Rozmowy płacowe na rok 2020 rozpoczęte!

Data publikacji: 2/12/2019

Pierwszą Spółka, która odpowiedziała na nasze zaproszenie do podjęcia negocjacji płacowych na 2020 r. jest  Enea Serwis.


Spotkanie organizacji NSZZ "Solidarność" GK Enea

Data publikacji: 28/11/2019

W Białkowie Górnym niedaleko Konina, spotkali się przedstawiciele organizacji podstawowych NSZZ „Solidarność”  działających w GK Enea:

  • Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Elektrowni Połaniec i Spółek,
  • Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Enea Wytwarzanie sp. z o.o.,
  • Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Enea Ciepło sp. z o.o. oddz. Elektrociepłownia Białystok,
  • Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Enea Ciepło Białystok,
  • Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Enea.

ZPC w Enea S.A. - tak, ale pamiętajmy o wszystkich pracownikach

Data publikacji: 21/11/2019

Poproszono nas o przedłużenie funkcjonowania Regulaminu Premiowania Pracowników Enea S.A. w oparciu o System Zarządzania Przez Cele na rok 2020. Jednak w naszej opinii przedłużając jego funkcjonowanie należy wziąć pod uwagę także pracowników spoza grupy stanowisk zarządzania. I mamy na to argumenty.


Odszedł Mieczysław Pluciński

Data publikacji: 13/11/2019

 

Dziś nad ranem odszedł od nas Mieczysław Pluciński, wieloletni działacz NSZZ "Solidarność" Enea, w latach 2003-2012 reprezentujący nas z wyboru pracowników w RN Enea S.A.

Łączymy się w bólu z jego rodziną.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Uroczystości pogrzebowe ś.p. Mieczysława Plucińskiego rozpocznie Msza Święta w intencji Zmarłego, która odbędzie się w sobotę 16 listopada 2019 o godz. 12.00 w kościele  Św. Piotra i Pawła w Dębnie ul. Plac Konstytucji 3. Po Mszy św. doczesne szczątki Zmarłego zostaną złożone na Cmentarzu Komunalnym w Mieszkowicach ul. Warszawska 11.


Międzyzakładowe Zebranie Delegatów

Data publikacji: 12/11/2019

W Pieczyskach 54 Delegatów reprezentujących 3181 Członków NSZZ Solidarność uczestniczyło w Zjeździe Delegatów Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Enea.  Przed rozpoczęciem obrad Delegaci udali się do Bydgoszczy by na cmentarzu uczcić pamięć byłych Przewodniczących z Bydgoszczy.


Spotkanie kwartalne z Zarządem Enea Operator

Data publikacji: 5/11/2019

Zgodnie z przyjętą tradycją 4 listopada 2019 roku w Poznaniu na kwartalnym spotkaniu zebrały się strony dialogu społecznego w spółce Enea Operator (EO). 


Rozpoczęliśmy prace nad Preliminarzem na rok 2020

Data publikacji: 28/10/2019

W piątek 25 października 2019 roku spotkaliśmy się aby rozpocząć prace nad Preliminarzem Wspólnej Działalności Socjalnej na rok 2020.


Spotkanie w Enea Centrum

Data publikacji: 28/10/2019

W Enea Centrum spotkanie nie tylko o Tabeli Płac

Pracodawcę reprezentowali:

Sławomir Jankiewicz – Prezes Zarządu

Dariusz Szymczak – Członek Zarządu ds. Obsługi Klienta


Pielgrzymka Kamień Pomorski 2019

Data publikacji: 16/10/2019

zabrać ze sobą co najważniejsze…” – z homilii ks. Zbigniewa

Kamień Pomorski powitał nas deszczem – takim niewielkim, lecz dokuczliwie spotęgowanym wiatrem od Zalewu – i naszą jesienną nostalgią za słońcem. Wszak w Szczecinie świeciło, a tu – gdzie tyle przed nami wrażeń – jesień w ponurym wydaniu…


Zaproszenie do Kamienia Pomorskiego

Data publikacji: 26/09/2019

Zarządy Oddziałów Terenowych Katolickiego Stowarzyszenia Energetyków "Nazaret" w Poznaniu oraz w Szczecinie zapraszają do udziału w dorocznej uroczystej pielgrzymce pracowników Enea Operator sp. z o.o. W tym roku pielgrzymujemy 12 października, naszym celem jest Kontrkatedra Najświętszej Marii Panny w Kamieniu Pomorskim.


Obradowała nasza Komisja Międzyzakładowa

Data publikacji: 20/09/2019

W Trzęsaczu spotkali się Członkowie Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Enea (KM). Organizatorem spotkania była Komisja Podzakładowa NSZZ Solidarność Enea Szczecin.