Aktualności
Organizacja Międzyzakładowa nr 58 ZR Wlkp

Enea S.A. - rozmowy płacowe na rok 2020

Data publikacji: 4/12/2019

Drugą Spółką, która odpowiedziała na zaproszenie do rozpoczęcia rozmów dotyczących ustalenia polityki płacowej w 2020 r. i odbyła spotkanie w tej sprawie została Enea S.A. Podczas spotkania w Poznaniu Pracodawcę reprezentowali:

  • Mirosław Kowalik - Prezes Zarządu,
  • Zbigniew Piętka - Wiceprezes  Zarządu ds. Korporacyjnych,
  • Jarosław Ołowski - Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych.

Rozmowy płacowe na rok 2020 rozpoczęte!

Data publikacji: 2/12/2019

Pierwszą Spółka, która odpowiedziała na nasze zaproszenie do podjęcia negocjacji płacowych na 2020 r. jest  Enea Serwis.


Spotkanie organizacji NSZZ "Solidarność" GK Enea

Data publikacji: 28/11/2019

W Białkowie Górnym niedaleko Konina, spotkali się przedstawiciele organizacji podstawowych NSZZ „Solidarność”  działających w GK Enea:

  • Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Elektrowni Połaniec i Spółek,
  • Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Enea Wytwarzanie sp. z o.o.,
  • Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Enea Ciepło sp. z o.o. oddz. Elektrociepłownia Białystok,
  • Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Enea Ciepło Białystok,
  • Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Enea.

ZPC w Enea S.A. - tak, ale pamiętajmy o wszystkich pracownikach

Data publikacji: 21/11/2019

Poproszono nas o przedłużenie funkcjonowania Regulaminu Premiowania Pracowników Enea S.A. w oparciu o System Zarządzania Przez Cele na rok 2020. Jednak w naszej opinii przedłużając jego funkcjonowanie należy wziąć pod uwagę także pracowników spoza grupy stanowisk zarządzania. I mamy na to argumenty.


Odszedł Mieczysław Pluciński

Data publikacji: 13/11/2019

 

Dziś nad ranem odszedł od nas Mieczysław Pluciński, wieloletni działacz NSZZ "Solidarność" Enea, w latach 2003-2012 reprezentujący nas z wyboru pracowników w RN Enea S.A.

Łączymy się w bólu z jego rodziną.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Uroczystości pogrzebowe ś.p. Mieczysława Plucińskiego rozpocznie Msza Święta w intencji Zmarłego, która odbędzie się w sobotę 16 listopada 2019 o godz. 12.00 w kościele  Św. Piotra i Pawła w Dębnie ul. Plac Konstytucji 3. Po Mszy św. doczesne szczątki Zmarłego zostaną złożone na Cmentarzu Komunalnym w Mieszkowicach ul. Warszawska 11.


Międzyzakładowe Zebranie Delegatów

Data publikacji: 12/11/2019

W Pieczyskach 54 Delegatów reprezentujących 3181 Członków NSZZ Solidarność uczestniczyło w Zjeździe Delegatów Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Enea.  Przed rozpoczęciem obrad Delegaci udali się do Bydgoszczy by na cmentarzu uczcić pamięć byłych Przewodniczących z Bydgoszczy.


Spotkanie kwartalne z Zarządem Enea Operator

Data publikacji: 5/11/2019

Zgodnie z przyjętą tradycją 4 listopada 2019 roku w Poznaniu na kwartalnym spotkaniu zebrały się strony dialogu społecznego w spółce Enea Operator (EO). 


Rozpoczęliśmy prace nad Preliminarzem na rok 2020

Data publikacji: 28/10/2019

W piątek 25 października 2019 roku spotkaliśmy się aby rozpocząć prace nad Preliminarzem Wspólnej Działalności Socjalnej na rok 2020.


Spotkanie w Enea Centrum

Data publikacji: 28/10/2019

W Enea Centrum spotkanie nie tylko o Tabeli Płac

Pracodawcę reprezentowali:

Sławomir Jankiewicz – Prezes Zarządu

Dariusz Szymczak – Członek Zarządu ds. Obsługi Klienta


Pielgrzymka Kamień Pomorski 2019

Data publikacji: 16/10/2019

zabrać ze sobą co najważniejsze…” – z homilii ks. Zbigniewa

Kamień Pomorski powitał nas deszczem – takim niewielkim, lecz dokuczliwie spotęgowanym wiatrem od Zalewu – i naszą jesienną nostalgią za słońcem. Wszak w Szczecinie świeciło, a tu – gdzie tyle przed nami wrażeń – jesień w ponurym wydaniu…


Zaproszenie do Kamienia Pomorskiego

Data publikacji: 26/09/2019

Zarządy Oddziałów Terenowych Katolickiego Stowarzyszenia Energetyków "Nazaret" w Poznaniu oraz w Szczecinie zapraszają do udziału w dorocznej uroczystej pielgrzymce pracowników Enea Operator sp. z o.o. W tym roku pielgrzymujemy 12 października, naszym celem jest Kontrkatedra Najświętszej Marii Panny w Kamieniu Pomorskim.


Obradowała nasza Komisja Międzyzakładowa

Data publikacji: 20/09/2019

W Trzęsaczu spotkali się Członkowie Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Enea (KM). Organizatorem spotkania była Komisja Podzakładowa NSZZ Solidarność Enea Szczecin.


Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w Enea Centrum

Data publikacji: 3/09/2019

Dziś odbyło się spotkanie przedstawicieli Związków Zawodowych oraz Zakładowej Inspekcji Pracy z Panią Inspektor Okręgowej Inspekcji Pracy w Poznaniu Joanną Markiewicz, która rozpoczyna właśnie kontrolę w spółce Enea Centrum.


O Enea w mediach - ciekawe wątki

Data publikacji: 26/08/2019

Za sprawą artykułu w Dzienniku Gazecie Prawnej sytuacja w Enea S.A. stała się przedmiotem publicznej debaty. Kolejnym jej elementem jest obszerna rozmowa z Posłem Tadeuszem Dziubą, przeprowadzona w programie TVP "WIELKOPOLSKA WARTA POZNANIA" z dnia 26.08.2019.


Porozumienie w Enea Pomiary!!!

Data publikacji: 25/07/2019

Kolejna tura rokowań z Zarządem Enea Pomiary doprowadziła do zakończenia sporu zbiorowego na tle płacowym w Spółce. 


Enea Pomiary - ostatnia spółka w sporze zbiorowym

Data publikacji: 19/07/2019

Spotkanie z Zarządem Enea Pomiary, które miało miejsce 19 lipca 2019 roku niestety nie doprowadziło do zakończenia sporu zbiorowego na tle płacowym w spółce. To ostatnia spółka z obszaru działania naszej organizacji w GK Enea w której nie osiągnięto jeszcze porozumienia.


Rokowania płacowe w Enea Logistyka zakończone

Data publikacji: 19/07/2019

W Poznaniu kontynuowano rokowania w sporze płacowym w Enea Logistyka.


Koniec sporu płacowego w Enea Centrum

Data publikacji: 18/07/2019

W Enea Centrum (EC) doszło do kolejnego spotkania z mediatorem w ramach toczącego się sporu płacowego. To jedyna Spółka z GK Enea w której doszło do takiego etapu sporu. 


W Pomiarach bez porozumienia

Data publikacji: 18/07/2019

W Poznaniu kontynuowano rokowania płacowe w Enea Pomiary.

Ze strony pracodawcy w rokowaniach uczestniczyli: Aleksander Wilski – Prezes Zarządu i Mirosław Jamroży – Wiceprezes Zarządu ds. Organizacyjnych. 


W Enea Centrum bez porozumienia

Data publikacji: 13/07/2019

W Poznaniu kontynuowano rozmowy dotyczące sporu płacowego w Enea Centrum (EC). Na spotkanie przybył prezes EC Sławomir Jankiewicz i mediator z listy mediatorów Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Olaf Wiśniewski. Spotkanie rozpoczął prezes Jankiewicz i poprosił o podpisanie umowy z mediatorem. Umowa po poprawkach strony społecznej została podpisana.